V Niedziela Zwykła

1. Spotkania formacyjne kandydatów do bierzmowania odbędą się:
  • dziś dla klas trzecich Gimnazjum o godz. 19.00, w klasztorze /sala kominkowa/,
  • w poniedziałek, 11 lutego dla klas ósmych o godz. 19.00, w klasztorze /sala kominkowa/.
  1. Skauci Europy, zapraszają po Mszy Św. na kiermasz słodkości w krużgankach klasztoru. Zebrane pieniądze chcieliby przeznaczyć na zakup sprzętu biwakowego.
  2. W poniedziałek 11 lutego wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Serdecznie zapraszamy chorych na Mszę św. połączoną z sakramentem namaszczenia chorych – w poniedziałek, 11 lutego, o godz. 11.00. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie w refektarzu i krużgankach klasztoru; będzie również możliwość bezpłatnej kontroli poziomu cukru we krwi i ciśnienia tętniczego. Prosimy najbliższe rodziny i opiekunów o przywiezienie osoby chore i starsze do kościoła. W sytuacji trudności z dowiezieniem prosimy zgłaszać osoby z podaniem adresu do kancelarii parafii.
  3. W niedzielę, 17 lutego, będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła.
  4. Spotkanie Grupy Modlitwy Ojca Pio w czwartek, 21 lutego, o godz. 19.00. W sobotę, 23 lutego, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio lub w biurze parafialnym.
  • W niedzielę, 17 lutego  2019 r., Parafialna Caritas organizuje wyjazd na Koncert Walentynkowy do Lubostronia. Koszt 25 zł. od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii każdej Mszy św.
  • Parafialna Caritas zwraca się, do osób dobrej woli, z prośbą o przekazanie 1 % podatku. Aby tego dokonać, należy na końcu zeznania podatkowego PIT w pozycji OPP wpisać: Nr KRS Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej ( 0000195886) z dopiskiem dla Parafii św. Jana Apostoła w Mogilnie.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką, najnowsze wydanie „Benedictum” oraz Informator parafialny z kalendarzem na 2019 rok.

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ:

Śp. Jana Kapelskiego – wieczny odpoczynek …