IV Niedziela Zwykła

1. Wymiana tajemnic różańcowych w środę, 6 lutego, po wieczornej Mszy świętej.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca spowiedź w tym dniu od godz. 17.30, nabożeństwo i modlitwa w intencji o nowe powołania po Mszy św. wieczornej.
  3. Spotkania formacyjne kandydatów do bierzmowania odbędą się:
  • w piątek, 8 lutego, dla klas siódmych, rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00,
  • w niedzielę, 10 lutego dla klas trzecich Gimnazjum o godz. 19.00, w klasztorze /sala kominkowa/,
  • w poniedziałek, 11 lutego dla klas ósmych o godz. 19.00, w klasztorze /sala kominkowa/.
  1. Skauci Europy działający przy naszej Parafii, zapraszają na kiermasz słodkości w niedzielę, 10 lutego w krużgankach klasztoru, po Mszach Świętych. Zebrane pieniądze chcieliby przeznaczyć na zakup sprzętu biwakowego.
  2. Chorych i cierpiących zapraszamy do wspólnej modlitwy z Księdzem Prymasem, który z okazji XXVI Światowego Dnia Chorego odprawi Mszę św. w niedzielę 10 lutego o godz. 7.00, która będzie transmitowana przez Radio Plus Gniezno na częstotliwości 89,5 FM. Członków rodzin prosimy o pomoc w wysłuchaniu tej transmisji swoim bliskim.
  3. W poniedziałek 11 lutego wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Serdecznie zapraszamy chorych na Mszę św. połączoną z sakramentem namaszczenia chorych – w poniedziałek, 11 lutego, o godz. 11.00. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie w refektarzu i krużgankach klasztoru; będzie również możliwość bezpłatnej kontroli poziomu cukru we krwi i ciśnienia tętniczego. Prosimy najbliższe rodziny i opiekunów o przywiezienie osoby chore i starsze do kościoła. W sytuacji trudności z dowiezieniem prosimy zgłaszać osoby z podaniem adresu do kancelarii parafii.
  4. W niedzielę, 17 lutego, będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła.
  5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką, najnowsze wydanie „Benedictum” oraz Informator parafialny z kalendarzem na 2019 rok.

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ:

Śp. Kazimierza Demskiego – wieczny odpoczynek …