III Niedziela Zwykła

1. Parafialna Caritas serdecznie zaprasza wszystkie dzieci na Bal Karnawałowy, który odbędzie się dziś o godzinie 15.00 w Sali Mogileńskiego Domu Kultury przy ul. Rynek 10.
  2. Stowarzyszenie Rodzin ALWIRA oraz Parafia MBNP w Mogilnie zapraszają na koncert zespołu „Ponad Chmurami”, który odbędzie się dziś o godz. 16.00 w kościele MBNP w Mogilnie. Wstęp wolny.
  3. W poniedziałek, 28 stycznia zakończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Przypominamy, uzupełnienie kolędy nastąpi po 28 stycznia, bardzo prosimy chętnych o zgłoszenia, osobiście lub telefonicznie w biurze parafialnym.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na adoracją Najświętszego Sakramentu do bocznej kaplicy – Najświętszego Serca Jezusa od godz. 15.00. O godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia wieczornej Mszy modlitwa w ciszy. Zapraszamy na adorację w następującym porządku:
  • od godz. 15.00 – 16.00 Wspólnota Żywego Różańca i Koło Przyjaciół Radia Maryja,
  • od 16.00 do 17.00 Grupa Modlitwy O. Pio i Odnowa w Duchu Świętym,
  • od 17.00 do 18.00 przedstawiciele z pozostałych grup.
  • Litania do Serca Jezusowego i Akt Zawierzenia o godz. 17.45.
  • Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 17.00, w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 17.30
  • Modlitwa różańcowa w pierwszą sobotę o godz. 17.30
  • Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 8.00. Żabno od godz. 9.30.
  1. W sobotę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Porządek Mszy św. w tym dniu: w kościele klasztornym o godz. 8.00 i 9.30, w Dąbrówce o godz. 16.00. Na każdej Mszy św. poświęcone zostaną świece. Święto Ofiarowania Pańskiego jest Dniem Życia Konsekrowanego. Msza św. o godz. 18.00 w tym dniu z IV niedzieli zwykłej.
  2. Poświęcenie świec dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę, 3 lutego, na Mszy Św. o godz. 11.00.
  3. Skauci Europy działający przy naszej Parafii, zapraszają na kiermasz słodkości w niedzielę, 10 lutego w krużgankach klasztoru, po Mszach Świętych. Zebrane pieniądze chcieliby przeznaczyć na zakup sprzętu biwakowego.
  4. W poniedziałek 11 lutego wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy chorych na Mszę św. połączoną z sakramentem namaszczenia chorych – w poniedziałek, 11 lutego, o godz. 11.00. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie w refektarzu i krużgankach klasztoru; będzie również możliwość bezpłatnej kontroli poziomu cukru we krwi i ciśnienia tętniczego. Prosimy najbliższe rodziny i opiekunów o przywiezienie osoby chore i starsze do kościoła. W sytuacji trudności z dowiezieniem prosimy zgłaszać osoby z podaniem adresu do kancelarii parafii.
  5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką i najnowsze wydanie „Benedictum”.