Niedziela Objawienia Pańskiego

1. Trwa wizyta duszpasterska w naszej Parafii, plan kolędy na bieżący tydzień można zabrać ze stolika. Na wioski i do miejsc oddalonych prosimy o podwiezienie. Informujemy, że podczas wizyty duszpasterskiej ministranci będą zbierać ofiary tylko do puszki na cele Funduszu Ministranckiego, z którego sfinansowany zostanie między innymi wakacyjny wyjazd integracyjno-formacyjny.
  2. Dziś przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Podczas Mszy świętych można nabyć poświęcone kadzidło i mirrę.
  3. Dziś wyruszymy z orszakiem świątecznym, aby oddać pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Mogilna i okolic z całymi rodzinami na Rynek mogileński (przy pomniku) o godz. 15.00, skąd wyruszymy do Betlejem w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W świątyni złożymy dary i pokolędujemy. Zachęcamy dzieci do przebrania się w stroje Królów ze Wschodu. Prosimy dzieci, aby zabrały ze sobą papierowe serce z wypisanym dobrym uczynkiem, aby ofiarować je Jezusowi.
  4. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania odbędzie się dzisiaj w klasztorze /Sala kominkowa/:
  • o godz. 17.30 klasy ósme Szkoły Podstawowej,
  • o godz. 19.00 klasy trzecie Gimnazjum.
  1. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania dla klas siódmych odbędzie się w piątek, 11 stycznia, o godz. 19.00 w kościele.
  2. W poniedziałek, 7 stycznia, po Mszy św. wieczornej dyżur porad prawnych.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła.
  4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką i najnowsze wydanie „Benedictum”.

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ:

Śp. Elżbietę Jelonek i Śp. Danutę Szkodę – wieczny odpoczynek …