Niedziela Świętej Rodziny

1. Dziękujemy wszystkim obecnym na Uroczystości odpustowej ku czci św. Jana Apostoła – naszym Parafianom i przybyłym gościom, za wspólnotę modlitwy i liczną obecność.
  2. Zapraszamy na koncert „Kolędy serca” Małgorzaty Hutek i Karola Makowskiego wraz z zespołem, dziś w kościele o godz. 16.00. Po koncercie będzie możliwość zakupu płyty.
  3. W poniedziałek, 31 grudnia, kończy się rok kalendarzowy. Nabożeństwo dziękczynno – błagalne w kończącym się roku o godz. 17.30, o 18.00 Msza św. z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy Rok rozpoczniemy Mszą św. o godz. 24.00, po której złożymy sobie życzenia noworoczne. Serdecznie zapraszamy.
  4. We wtorek, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
  5. Od środy, 2 stycznia, rozpoczynamy wizytę duszpasterską w naszej Parafii. Plan kolędy na bieżący tydzień można zabrać ze stolika. Informujemy, że podczas wizyty duszpasterskiej ministranci będą zbierać ofiary tylko do puszki na cele Funduszu Ministranckiego, z którego sfinansowany zostanie między innymi wakacyjny wyjazd integracyjno-formacyjny.
  6. Wymiana tajemnic różańcowych w środę, 2 stycznia, po wieczornej Mszy świętej.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • W pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo i modlitwa w intencji o nowe powołania po Mszy św. wieczornej.
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na adoracją Najświętszego Sakramentu do bocznej kaplicy – Najświętszego Serca Jezusa od godz. 15.00. O godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia do wieczornej Mszy modlitwa w ciszy. Zapraszamy na adorację w następującym porządku:
  • od godz. 15.00 – 16.00 Wspólnota Żywego Różańca i Koło Przyjaciół Radia Maryja,
  • od 16.00 do 17.00 Grupa Modlitwy O. Pio i Odnowa w Duchu Świętym,
  • od 17.00 do 18.00 przedstawiciele z pozostałych grup.
  • Litania do Serca Jezusowego i Akt Zawierzenia o godz. 17.45.
  • Spowiedź w pierwszy czwartek miesiąca z racji na kolędę przed wieczorną Mszą św., w pierwszy piątek od 17.00 do 17.40., w pierwszą sobotę od godz. 17.30. Różaniec w pierwszą sobotę o godz. 17.30.
  • Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca stycznia, nie będzie odwiedzin chorych z Komunią św.

8. W niedzielę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Podczas                               Mszy świętych   będzie można nabyć poświęcone kadzidło i mirrę.

9. W Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, pragniemy już po raz czwarty wyruszyć z orszakiem  świątecznym, aby oddać pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Mogilna i okolic z całymi rodzinami na Rynek mogileński (przy pomniku). 6 stycznia o godz. 15.00 przywitamy Trzech Mędrców i wyruszymy do Betlejem w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy, gdzie złożymy dary i pokolędujemy. Zachęcamy dzieci do przebrania się w stroje Królów ze Wschodu. Prosimy zabrać ze sobą papierowe serce z wypisanym dobrym uczynkiem, aby ofiarować  je Jezusowi.

10. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 6 stycznia, w klasztorze /Sala kominkowa/:

• o godz. 17.30 klasy ósme Szkoły Podstawowej,
  • o godz. 19.00 klasy trzecie Gimnazjum.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką i najnowsze wydanie „Benedictum”.

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ:

Śp. Zbigniewa Mikołajewskiego  – wieczny odpoczynek …