IV Niedziela Adwentu

1. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem w kościele zebraliśmy 1485 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Dziękujemy również kilku osobom, które pomogły w wysprzątaniu i przygotowaniu świątyni na święta, młodzieży za wystrój choinek, Panom kościelnym, Panu Markowi Idziakowi i Bratu Jarkowi za przygotowanie żłóbka.

3. Światło Betlejemskie można zanieść do swoich domów.

4. Opłatki na stół wigilijny można nabywać przy wyjściu z kościoła.

5. W poniedziałek, 24 grudnia, biuro parafialne będzie nieczynne.

6. Uroczystość Bożego Narodzenia w Parafii będziemy przeżywać w następującym porządku:

• W Dąbrówce – Msza św. – Pasterka o godz. 22.00

• W kościele klasztornym, zgodnie z kapucyńską Tradycją, o godz. 23.20 uroczyste wniesienie figury Dzieciątka Jezus do kościoła – rozważanie franciszkańskie przy żłóbku, następnie modlitwa liturgiczna Godzina Czytań z udziałem wiernych; o godz. 24.00 Msza św. Pasterska w intencji Parafian. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

1. W pierwszy dzień świąt, 25 grudnia, nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

2. Odpust Parafialny ku czci św. Jana Apostoła w czwartek, 27 grudnia. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00 będzie poprzedzona kilku minutowym opisem stałej wystawy – muzeum naszego kościoła i klasztoru związanej z obecnością benedyktynów i ich charyzmatem. Opis muzeum przedstawi pani mgr Małgorzata Radtke – doktoranta archeologii naszego klasztoru. Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi o. Łukasz Woźniak Minister Prowincjalny. Tradycyjnie kilkoro naszych parafian zostanie wyróżnionych. Podczas tej Mszy św. o 18.00 zostanie poświęcone nowo otwarte muzeum w kryptach kościoła, a na zakończenie Eucharystii wino.

3. Zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w piątek, 28 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 18.00.

4. W okresie Bożego Narodzenia organizujemy koncert kolęd. Zapraszamy serdecznie na koncert Małgorzaty Hutek i Karola Makowskiego wraz z zespołem na program „Kolędy serca” i wspólne kolędowanie w niedzielę Świętej Rodziny, 30 grudnia o godzinie 16.00 w kościele.

5. W poniedziałek, 31 grudnia, kończy się rok kalendarzowy. Nabożeństwo dziękczynno – błagalne w kończącym się roku o godz. 17.30, o 18.00 Msza św. z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy Rok rozpoczniemy Mszą św. o godz. 24.00, po której złożymy sobie życzenia noworoczne. Serdecznie zapraszamy.

6. We wtorek, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

7. Przypominamy, iż wizyta duszpasterska w Parafii zaplanowana jest w dniach od 2 do 28 stycznia. Plan kolędy jest umieszczony na stronie internetowej Parafii oraz w gablocie przy kościele.

8. Informujemy, że w pierwszą sobotę miesiąca stycznia, z racji na kolędę, nie będzie odwiedzin chorych z Komunią św.

9. W Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, pragniemy już po raz czwarty wyruszyć z orszakiem świątecznym, aby oddać pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Mogilna i okolic z całymi rodzinami na Rynek mogileński (przy pomniku). 6 stycznia o godz. 15.00 przywitamy Trzech Mędrców i wyruszymy do Betlejem w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy, gdzie złożymy dary i pokolędujemy. Zachęcamy dzieci do przebrania się w stroje Królów ze Wschodu. Prosimy zabrać ze sobą papierowe serce z wypisanym dobrym uczynkiem, aby ofiarować je Jezusowi.

W dniu żałoby narodowej pomódlmy się w intencji tragicznie zmarłych w Czechach górników…wieczny odpoczynek…