III Niedziela Adwentu

1. W ubiegłą niedzielę do puszek na potrzeby kościołów, w których posługują bracia kapucyni na Białorusi i na Łotwie zebraliśmy 1074 zł . Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dziś zbiórka do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła.
  3. Zapraszamy wszystkich chętnych parafian do pomocy w wysprzątaniu świątyni na święta, w najbliższy czwartek, 20 grudnia, o godz. 14.30.
  4. Opłatki na stół wigilijny i świece Caritas można nabywać przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym.
  5. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w sobotę 22 grudnia w godzinach: 10.30-12.00, 16.00-17.00 i od 19.30; w Dąbrówce w godzinach: 16.30-17.30. Plan spowiedzi adwentowej w naszym dekanacie jest umieszczony na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem.
  6. W niedzielę, 23 grudnia, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio lub w biurze parafialnym.
  7. Uroczystość Bożego Narodzenia w Parafii będziemy przeżywać w następującym porządku:
  • W Dąbrówce – Msza św. – Pasterka o godz. 22.00
  • W kościele klasztornym, zgodnie z kapucyńską Tradycją, o godz. 23.20 uroczyste wniesienie figury Dzieciątka Jezus do kościoła – rozważanie franciszkańskie przy żłóbku, następnie modlitwa liturgiczna Godzina Czytań z udziałem wiernych; o godz. 24.00 Msza św. Pasterska w intencji Parafian. Zapraszamy do wspólnego świętowania.
  1. W pierwszy dzień świąt, 25 grudnia, nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
  2. Odpust Parafialny ku czci św. Jana Apostoła w czwartek, 27 grudnia. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00. Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi o. Łukasz Woźniak Minister Prowincjalny. Tradycyjnie kilkoro naszych parafian zostanie wyróżnionych. Podczas tej Mszy św. o 18.00 zostanie poświęcone nowo otwarte muzeum w kryptach kościoła, a na zakończenie Eucharystii wino. Zapraszamy w dni powszednie do odwiedzania muzeum.
  3. Wizyta duszpasterska w Parafii zaplanowana jest w dniach od 2 do 28 stycznia. Plan kolędy jest przygotowany i w najbliższym tygodniu będzie umieszczony na stronie internetowej Parafii oraz w gablocie przy kościele.
  4. Straż Pożarna ostrzega przed zwiększonym ryzykiem zatrucia czadem i prosi o zwrócenie uwagi na stan systemów grzewczych w naszych domach. Bóle i zawroty głowy, duszność, senność, osłabienie, przyśpieszona akcja serca to objawy mogące wskazywać na zatrucie tlenkiem węgla, który jest gazem bezwonnym. W takiej sytuacji należy przewietrzyć mieszkanie i wezwać pomoc.
  • Trwa akcja Drzewko Dobrego Serca. Kto chciałby włączyć się w to dzieło, może przygotować paczkę słodyczy, złożyć w koszu przy drzewku. Akcja potrwa do końca Adwentu. Wśród wybranych są dzieci w wieku od 1,5 do 12 lat – nieuleczalnie chore i z rodzin znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.
  • W ramach akcji Tytka Miłosierdzia można pobrać papierową torbę z ustawionego w kościele kosza, wypełnić ją żywnością z długim terminem ważności lub środkami czystości i złożyć do kosza. Tytki te zostaną przekazane potrzebującym z naszej Parafii. Akcja jest uzupełnieniem przedświątecznej ogólnopolskiej zbiórki Tak pomagam.
  • Dziś Parafialna Caritas zaprasza na krużganki klasztorne na Jarmark Świąteczny. Dochód z jarmarku przeznaczony zostanie na wakacyjny wyjazd dla dzieci.
  • Wyjazd na Koncert Bożonarodzeniowy dziś o godz. 15.30, ze skweru Św. Wojciecha.
  • W ramach Akcji Ogólnopolska Zbiórka Żywności – Tak Pomagam, zebraliśmy 1520 kilogramów produktów żywnościowych. Wszystkim darczyńcom i wolontariuszom składamy serdeczne Bóg zapłać.