II Niedziela Adwentu

1. Przypominamy, Msze św. roratnie w Adwencie sprawowane są od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, natomiast w środę, czwartek i piątek ze szczególnym udziałem dzieci. Msza św. roratnia w kaplicy w Dąbrówce w sobotę 15 grudnia o godz. 7.00.
  2. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Polsce i wśród Polonii, jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na potrzeby kościołów, w których posługują bracia kapucyni na Białorusi i na Łotwie.
  3. Spotkanie formacyjne kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas siódmych Szkoły Podstawowej odbędzie się w piątek, 14 grudnia, o godz. 19.00 w kościele.
  4. Spowiedź chorych w domach i Komunia Święta świąteczna – w sobotę, 15 grudnia, od godz. 8.00. Osoby, które nie są ujęte w kartotece chorych prosimy zgłaszać osobiście lub telefonicznie w biurze parafialnym.
  5. Zbiórka do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem w kościele w niedzielę, 16 grudnia.
  6. Opłatki na stół wigilijny i świece Caritas można nabywać przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym. Opłatki nabywane w kościele i biurze parafialnym są już poświęcone.
  7. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w sobotę 22 grudnia. Plan spowiedzi adwentowej w naszym dekanacie jest umieszczony na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem.
  • Parafialna Caritas rozprowadza dziś sianko i pierniki świąteczne. Pieniądze pochodzące z ofiar zasilą konto organizacji zabawy karnawałowej dla dzieci.
  • W ramach akcji Drzewko Dobrego Serca w  naszym kościele pojawiło się  piękne drzewko, na którym zawieszone są serduszka  z podanym wiekiem i płcią dziecka. Parafialna Caritas zaprasza wszystkich do włączenia się w akcję.  Każdy, kto chciałby włączyć się w to dzieło, może przygotować paczkę słodyczy, nakleić zabrane serduszko i złożyć w koszu przy drzewku. Akcja potrwa do końca Adwentu. Wśród wybranych są dzieci w wieku od 1,5 do 12 lat – nieuleczalnie chore i z rodzin znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.
  • W ramach akcji Tytka Miłosierdzia można pobrać papierową torbę z ustawionego w kościele kosza, wypełnić ją żywnością z długim terminem ważności lub środkami czystości i złożyć do kosza. Tytki te zostaną przekazane potrzebującym z naszej Parafii. Akcja jest uzupełnieniem przedświątecznej ogólnopolskiej zbiórki Tak pomagam.
  • W poniedziałek, 10 grudnia biuro Caritas będzie nieczynne.
  • W środę, 12 grudnia w godzinach od 16.00 do 18.00 Parafialna Caritas będzie wydawać żywność pozyskaną w ramach akcji Ogólnopolska Zbiórka Żywności CaritasTak pomagam. Po odbiór mogą się zgłaszać osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej.
  • W niedzielę, 16 grudnia Parafialna Caritas zaprasza na krużganki klasztorne, na Jarmark Świąteczny. Dochód z jarmarku przeznaczony zostanie na wakacyjny wyjazd dla dzieci nieuleczalnie chorych.
  • W niedzielę, 16 grudnia Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Lubostronia na Koncert Bożonarodzeniowy. Wśród wykonawców artyści scen bydgoskich. Prowadzenie Urszula Guźlecka. Koszt 25 zł od osoby. Wyjazd ze skweru Św. Wojciecha o godz. 15.30.
  • Zachęcamy do dalszej zbiórki plastikowych nakrętek na rehabilitację dla nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii. Nakrętki można składać w biurze Caritas.
  • Dla rodziny znajdującej się w bardzo trudnej sytuacji życiowej potrzebne są szafki kuchenne i stół do pokoju. Mile widziana będzie pościel, ręczniki, ciepłe koce i sprzęt kuchenny.

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ:

Śp. Annę Kierkowską i Śp. Barbarę Pieszczyk  – wieczny odpoczynek …