XXXIII Niedziela Zwykła

1. W związku z obchodzonym dziś II Światowym Dniem Ubogich zachęcamy do przyjęcia zachęty Ojca świętego Franciszka, by zobaczyć wokół siebie ludzi bardziej potrzebujących od nas i na miarę swoich możliwości przyjść im z konkretną pomocą duchową czy materialną. W ten sposób dzień ten zostawi namacalne owoce w życiu obdarowanych i darujących.
  2. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne związane z podejmowanymi w tym roku pracami remontami w kościele zebraliśmy 1257 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. W sobotę, 10 listopada miały miejsce obchody ku czci błogosławionej Karoliny Kózkówny. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, duszpasterzom młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej za liczną obecność i zaangażowanie w przebieg święta młodzieży. Szacujemy, iż w uroczystości wzięło udział około 400 osób. Szczególne podziękowanie kierujemy do mieszkańców Dąbrówki z Panem Sołtysem na czele, za przygotowanie miejsca, poczęstunku i wspaniałą gościnność, dziękujemy Pani Sołtys ze Świerkówca, Panu Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 1 w Mogilnie, indywidualnym Darczyńcom za przygotowanie posiłku, dziękujemy Mogileńskiemu Domowi Kultury z Panem Dyrektorem na czele za udostępnienie kina, Policji za zabezpieczenie trasy pielgrzymki. Dziękujemy braciom klerykom z Lublina i bratu Szymonowi Janowskiemu za oprawę muzyczną i konferencję.
  4. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w poniedziałek, 19 listopada, o godz. 19.00.
  5. Spotkanie Grupy Modlitwy  Ojca Pio w środę, 21 listopada, o godz. 19.00. W piątek, 23 listopada, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio lub w biurze parafialnym.
  6. Spotkanie organizacyjne Stowarzyszenia Europejskie Centrum Spotkań Wojciech Adalbert odbędzie się w czwartek, 22 listopada, o godz. 19.00 w klasztorze.
  7. Przypominamy, iż czas Adwentu rozpoczniemy parafialnymi rekolekcjami adwentowymi, które potrwają od soboty 1 grudnia (Msza św. godz. 18.00) do wtorku 4 grudnia.
  8. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na XXVII rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd w sobotę, 1 grudnia, o godz. 9.00 ze skweru Św. Wojciecha, koszt 40 zł od osoby, zapisy w zakrystii po Mszy Św.
  • Ze sprzedaży rogali marcińskich zebrano 611 zł. Wszystkim ofiarodawcom Parafialna Caritas składa serdeczne Bóg Zapłać. Przypominamy, iż kwota ta zasili konto organizacji balu karnawałowego dla dzieci.
  • Wyjazd do Wrocławia w sobotę, 24 listopada, o godzinie 00. Autobus będzie podstawiony przy skwerze św. Wojciecha.