XXXI Niedziela Zwykła

1. W minioną środę odbył się Bal Wszystkich Świętych, składamy serdeczne podziękowania: paniom katechetkom ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Skautkom i młodzieży działającej przy naszej parafii za przygotowanie balu i poprowadzenie zabaw, Parafialnej Caritas i wolontariuszom za przygotowanie poczęstunku. Dziękujemy dzieciom, rodzicom i dziadkom za obecność.
  2. Dziś po Mszy Św. zapraszamy do biblioteki parafialnej.
  3. Nasza parafia organizuje Kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie dziś o godz. 16.00, w klasztorze.
  4. Spotkania formacyjne kandydatów do Sakramentu Bierzmowania:
    a. w poniedziałek, 5 listopada, o godz. 19.00 – klasy ósme Szkoły Podstawowej;
    b. w środę, 7 listopada, o godz. 19.00 – klasy trzecie Gimnazjum;
    c. w piątek, 9 listopada, o godz. 19.00 – klasy siódme Szkoły Podstawowej.
  5. Wymiana tajemnic w najbliższą środę, 7 listopada, po wieczornej Mszy św. o 18.00.
  6. W sobotę, 10 listopada, będzie miało miejsce wspólne śpiewanie polskich pieśni patriotycznych, w tym roku w kościele MBNP o godz. 19.00. W ten sposób pragniemy uczcić Święto Niepodległości i wyrazić swoją patriotyczną postawę. Serdecznie zapraszamy.
  7. W niedzielę, 11 listopada przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, w tym dniu o godz. 10.30 sprawowana będzie Msza św. w kościele MBNP w Mogilnie. Po Mszy św. nastąpi posadzenie Dębu Niepodległości dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości, przejście na cmentarz, wspomnienie Polaków walczących o niepodległość i złożenie kwiatów. Włączmy się w obchody tej uroczystości, pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.
  8. W naszej świątyni, Msza św. w intencji Ojczyzny ze szczególnym formularzem w niedzielę 11 listopada o godz. 12.30.
  9. W niedzielę, 11 listopada, Parafialna Caritas rozprowadzać będzie rogale marcińskie. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na bal karnawałowy dla dzieci.
  10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele parafialne związane z podejmowanymi w tym roku pracami remontami w kościele.
  11. W niedzielę, 18 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny patronki polskiej młodzieży. Uroczystości odpustowe obchodzić będziemy w sobotę, 10 listopada, w Mogilnie i Dąbrówce pod hasłem: Karolina Święto młodych. Wolna i niepodległa Polska. Porządek jest następujący:
    10.00 w kinie Wawrzyn – koncert zespołu kapucyńskiego Broders i konferencja br. Szymona Janowskiego
    11.30 – przejście w pielgrzymce do kaplicy bł. Karoliny w Dąbrówce

13.15 – Eucharystia
    14.30 – gorący posiłek
    15.30 – koronka do Bożego Miłosierdzia
    Szczegółowy program jest umieszczony na plakacie. Serdecznie zapraszamy.
  12. W piątek, 16 listopada, Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy bł. Karoliny Kózkówny w Dąbrówce. Początek o godz. 9.00, prosimy mieszkańców Dąbrówki o przygotowanie grafiku czuwania. O godz. 17.00 Msza św. w kaplicy. Zachęcamy do modlitwy adoracyjnej.
  13. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na XXVII rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd w sobotę, 1 grudnia, o godz. 9.00 ze skweru Św. Wojciecha, koszt 40 zł od osoby, zapisy w zakrystii po Mszy Św.
  14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką oraz kalendarze na 2019 rok w cenie 10 zł.
  15. Ogłoszenie Caritas: dla nieuleczalnie chorej dziewczynki, niezwykle utalentowanej muzycznie, potrzebny jest keyboard.

Przez Chrzest św. włączymy do wspólnoty KOŚCIOŁA:

Annę Szynkowską, Mikołaja Zielińskiego i Bartosza Modrzejewskiego