XXIX Niedziela Zwykła

1. W ubiegłą niedzielę do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy 928 złotych. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne związane z podjętymi w tym roku pracami remontowymi w kościele.
  3. Spotkanie Grupy Modlitwy św. o. Pio dziś, po wieczornej Mszy św. Zapraszamy serdecznie osoby zainteresowane osobą świętego Stygmatyka do włączenia się w działalność Grupy modlitwy. Nabożeństwo różańcowe we wtorek, 23 października, będzie połączone z odczytaniem intencji nowennowych. Prosimy   o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio w zakrystii lub w biurze parafialnym.
  4. Jak co roku w październiku obchodzimy dziś niedzielę misyjną oraz cały następujący po niej tydzień w duchu szczególnej troski o misje. Chcemy dziękować dobremu Bogu za tych, którzy wyruszyli, by nieść Dobrą Nowinę na krańce świata. Szczególnie dziękujemy za naszych kapucyńskich misjonarzy, a wśród nich za braci z naszej Prowincji pracujących w Salwadorze, Gwatemali, Gabonie, Australii, Turcji, na Łotwie, na Białorusi, na Litwie, w Szwecji, w Wielkiej Brytanii, w Belgii i we Włoszech. Dziękując chcemy otoczyć ich naszą braterską modlitwą, a jednocześnie prosić Dobrego Boga o dar nowych powołań misyjnych z naszych wspólnot. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na wsparcie i działanie naszych misji.
  5. W środę, 31 października, zapraszamy dzieci na Bal Wszystkich Świętych. Spotykanie na Rynku o godz. 16.00, następnie przejście do klasztoru (w razie deszczu spotykamy się w klasztorze). Zachęcamy, aby każde dziecko przebrało się za wybranego świętego. W klasztorze odbędzie się prezentacja świętych, zabawa i poczęstunek.
  6. W czwartek, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jest następujący: o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 18.00 w kościele, o godz. 10.00 w kaplicy w Dąbrówce, na cmentarzu parafialnym o godz. 13.30. Początek procesji na cmentarzu Parafii św. Faustyny o godz. 13.00. Msza św. będzie sprawowana przy Mauzoleum ks. Piotra Wawrzyniaka.
  7. Można jeszcze zamawiać wymienianki jednorazowe – druki do pobrania na stoliku. Prosimy je składać przy okazji składki, w zakrystii lub w biurze parafialnym. Bardzo prosimy, aby wymienianki całoroczne zgłaszać tylko w biurze parafialnym. Przypominamy, że wymienianki jednorazowe wyczytywane będą w dniach od 2 do 8 listopada przed wieczorną Mszą św., w połączeniu z modlitwą w intencji naszych bliskich zmarłych.
  8. Nasza parafia organizuje Kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać będą się przez sześć kolejnych niedziel, rozpoczęcie 4 listopada o godz. 16.00 w klasztorze. Organizowany Kurs dotyczy tych, którzy nie odbyli takiego przygotowania, nie mają poświadczenia ukończenia, są po szkole średniej i zawodowej. Przypominamy jednocześnie, że odbycie takiego kursu jest obowiązkowe przed zawarciem sakramentalnego małżeństwa.
  9. W niedzielę, 18 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny patronki polskiej młodzieży. Uroczystości odpustowe obchodzić będziemy w sobotę, 10 listopada, w Mogilnie i Dąbrówce pod hasłem: Karolina Święto młodych. Wolna i niepodległa Polska. Porządek jest następujący:

10.00 w kinie Wawrzyn – koncert zespołu kapucyńskiego Broders i konferencja br. Szymona                               Janowskiego
         11.30 – przejście w pielgrzymce do kaplicy bł. Karoliny w Dąbrówce
         13.15 – Eucharystia
         14.30 – gorący posiłek
         15.30 – koronka do Bożego Miłosierdzia

Szczegółowy program jest umieszczony na plakacie. Serdecznie zapraszamy.

1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką oraz kalendarze na 2019 rok w cenie 10 zł.

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ:

Śp. Czesława Kwiatkowskiego  – wieczny odpoczynek …