XXVIII Niedziela Zwykła

1. Przypominamy, nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 z udziałem dzieci w każdą środę października o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
  2. Dziś obchodzimy XVIII Dzień Papieski, zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla uzdolnionej młodzieży z ubogich środowisk.
  3. We wtorek, 16 października, o godz. 12.00 na mogileńskim rynku odbędą się uroczystości przy pomniku Św. Jana Pawła II. W ich trakcie montaż słowno–muzyczny zaprezentują uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. Serdecznie zapraszamy delegacje szkół, instytucji, organizacji pozarządowych i zakładów pracy do złożenia wiązanek kwiatów i zapalenia zniczy.
  4. W czwartek, 18 października, Msza św. o godz. 8.00 wyjątkowo sprawowana będzie w kaplicy Serca Jezusowego.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z podjętymi w tym roku pracami remontowymi w kościele.
  6. Spotkanie Grupy Modlitwy św. o. Pio w niedzielę, 21 października, po wieczornej Mszy św. Zapraszamy serdecznie osoby zainteresowane osobą świętego Stygmatyka do włączenia się w działalność Grupy modlitwy. Nabożeństwo różańcowe we wtorek, 23 października, będzie połączone z odczytaniem intencji nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio lub w biurze parafialnym.
  7. Zarząd Osiedla Obwód nr 1 w Mogilnie, serdecznie zaprasza dzieci na Warsztaty Kotylionów Narodowych z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości, które odbędą się w piątek, 26 października, o godz. 15.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Mogilnie. Prosimy o zgłaszanie chętnych pod numer telefonu 783 484 186.
  8. Można już zamawiać wymienianki jednorazowe – druki do pobrania na stoliku. Prosimy je składać przy okazji składki, w zakrystii lub w biurze parafialnym. Bardzo prosimy, aby wymienianki całoroczne zgłaszać tylko w biurze parafialnym. Przypominamy, że wymienianki jednorazowe wyczytywane będą w dniach od 2 do 8 listopada przed wieczorną Mszą św., w połączeniu z modlitwą w intencji naszych bliskich zmarłych.
  9. Nasza parafia organizuje Kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać będą się przez sześć kolejnych niedziel, rozpoczęcie 4 listopada o godz. 16.00 w klasztorze. Organizowany Kurs dotyczy tych, którzy nie odbyli takiego przygotowania, nie mają poświadczenia ukończenia, są po szkole średniej i zawodowej. Przypominamy jednocześnie, że odbycie takiego kursu jest obowiązkowe przed zawarciem sakramentalnego małżeństwa.
  10. W niedzielę, 18 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny patronki polskiej młodzieży. Uroczystości odpustowe obchodzić będziemy w sobotę, 10 listopada, w Mogilnie i Dąbrówce.
  11. Z okazji przypadającego dziś Dnia Edukacji wszystkim nauczycielom i katechetom składamy serdeczne życzenia obfitych łask Bożych, błogosławieństwa Bożego, darów Ducha Świętego. Niech Bóg wynagradza za trud kształcenia i wychowania młodego pokolenia.