XXVII Niedziela Zwykła

1. Dnia 2 października, w Dzień Anioła Stróża, uczennica kl. I Szkoły Podstawowej nr 2 w Mogilnie, Iga Polak, zdobyła wyróżnienie w VI Archidiecezjalnym Konkursie Plastycznym „Mój Anioł Stróż”. Gratulujemy.
  2. Przypominamy, nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa i modlitwy w intencjach Kościoła, Ojczyzny, Wspólnoty Parafialnej i naszych osobistych. Dzień szczególnej modlitwy różańcowej w intencji dzieci i z udziałem dzieci w każdą środę października o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
  3. Po Mszy św. zapraszamy do Biblioteki Parafialnej.
  4. Spotkania formacyjne kandydatów do Sakramentu Bierzmowania:
    • w poniedziałek, 8 października, o godz. 19.00 – klasy ósme Szkoły Podstawowej;
    • w piątek, 12 października, o godz. 19.00 – klasy trzecie Gimnazjum.
  5. W sobotę, 13 października w dzień fatimski, zapraszamy na modlitwę różańcową odmówioną przed Najświętszym Sakramentem o godz. 19.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, o którą prosiła Matka Boża. W związku z tym, nabożeństwo różańcowe tego dnia będzie wyjątkowo o godzinie 19.00.
  6. Zbiórka gromady Wilczków odbędzie się w sobotę, 13 października, o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich chętnych do wstąpienia do gromady oraz zainteresowanych życiem skautowym na najbliższą zbiórkę w czasie, której Wilczki między innymi przygotowywać będą samodzielnie obiad na ognisku.
  7. W przyszłą niedzielę, 14 października, obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. W tym dniu zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla uzdolnionej młodzieży z ubogich środowisk. W tym roku, 16 października, przypada 40. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II obchodzimy 22 października.
  8. We wtorek, 16 października, o godz. 12.00 na mogileńskim rynku odbędą się uroczystości przy pomniku Św. Jana Pawła II. W ich trakcie montaż słowno–muzyczny zaprezentują uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. Serdecznie zapraszamy delegacje szkół, instytucji, organizacji pozarządowych i zakładów pracy do złożenia wiązanek kwiatów i zapalenia zniczy.
  9. Można już zamawiać wymienianki jednorazowe – druki do pobrania na stoliku. Prosimy je składać przy okazji składki, w zakrystii lub w biurze parafialnym. Bardzo prosimy, aby wymienianki całoroczne zgłaszać tylko w biurze parafialnym. Przypominamy, że wymienianki jednorazowe wyczytywane będą w dniach od 2 do 8 listopada przed wieczorną Mszą św., w połączeniu z modlitwą w intencji naszych bliskich zmarłych.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty KOŚCIOŁA:

Jana Dziurzyńskiego