XXVI Niedziela Zwykła

1. W poniedziałek, 1 października, rozpoczyna się miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa i modlitwy w intencjach Kościoła, Ojczyzny, Wspólnoty Parafialnej i naszych osobistych. Dzień szczególnej modlitwy różańcowej w intencji dzieci i z udziałem dzieci w każdą środę października o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

2. Dyżur porad prawnych w poniedziałek, 1 października, po wieczornej Mszy św.

3. Młodzież klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej oraz klas trzecich Gimnazjum, zapraszamy wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie organizacyjne w poniedziałek, 1 października, o godz. 19.00 w kościele. Pierwsze spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w piątek, 5 października, o godz. 19.00.

4. Wymiana tajemnic w najbliższą środę, 3 października, po wieczornej Mszy św. o 18.00.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

• W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa różańcowa w intencji o nowe powołania do służby Bożej.

• W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na adoracją Najświętszego Sakramentu do bocznej kaplicy – Najświętszego Serca Jezusa od godz. 15.00. O godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia i do wieczornej Mszy św. modlitwa w ciszy. Zapraszamy na adorację w następującym porządku:

• od godz. 15.00 do 16.00 Wspólnota Żywego Różańca i Koło Przyjaciół Radia Maryja,

• od 16.00 do 17.00 Grupa Modlitwy O. Pio i Odnowa w Duchu Świętym,

• od 17.00 do 17.30 przedstawiciele z pozostałych grup.

• o 17.30 modlitwa różańcowa i Akt Zawierzenia Najświętszemu Sercu Jezusa.

• Spowiedź w pierwszy czwartek i sobotę miesiąca od godz. 17.30, w pierwszy piętek od godz. 17.00.

• Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę od godz. 8.00.

1. W czwartek, 4 października przypada Uroczystość ku czci św. Franciszka z Asyżu. Nauki o tematyce franciszkańskiej podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 w triduum przed uroczystością w dniach 1- 3 października tj. poniedziałek, wtorek i środa. W czwartek 4 października, suma odpustowa o godz. 18.00. Mszy św. będzie przewodniczył o. Dawid Napiwodzki nasz współbrat, który w tym roku otrzymał święcenia kapłańskie. Kazanie wygłosi dominikanin z Poznania. Na zakończenie Mszy św. o. Dawid udzieli uczestnikom błogosławieństwa prymicyjnego. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania naszych Parafian i wszystkich czcicieli św. Franciszka z Asyżu.

2. W przyszłą niedzielę, 7 października, po Mszach św. zapraszamy do Biblioteki Parafialnej.
  3. Poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych w niedzielę, 7 października, na Mszy św. o godz. 11.00, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.
  4. Można już zamawiać wymienianki jednorazowe – druki do pobrania na stoliku. Prosimy je składać przy okazji składki, w zakrystii lub w biurze parafialnym. Bardzo prosimy, aby wymienianki całoroczne zgłaszać tylko w biurze parafialnym. Przypominamy, że wymienianki jednorazowe wyczytywane będą w dniach od 2 do 8 listopada przed wieczorną Mszą św., w połączeniu z modlitwą w intencji naszych bliskich zmarłych.

PRZEZ CHRZEST ŚW. WŁĄCZYLIŚMY DO WSPÓLNOTY KOŚCIOŁA:

Kacpra Jarmuła, Wojciecha Barszcza i Lucjana Kulikowskiego

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ:

Ś.p. Andrzeja Jeża, którego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 12.00 w Mogilnie – wieczny odpoczynek…