XXV Niedziela Zwykła

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w wysprzątaniu świątyni. Bardzo prosimy parafian do pomocy w sobotę o godz. 9.00.
  2. W ubiegłą niedzielę do puszek na leczenie Antosia Warchała z naszej parafii zebraliśmy kwotę 2585,97 PLN. Wszystkim ofiarodawcom dziękują Rodzice wraz z Antosiem, Bóg zapłać. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas i Wolontariuszom za przeprowadzenie zbiórki.
  3. Dziś, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego O. Pio. W tym roku wypada 100. rocznica otrzymania stygmatów i 50. rocznica śmierci naszego współbrata. Zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio w zakrystii lub w biurze parafialnym.
  4. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w środę 26 września; rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00, po Mszy św. spotkanie w klasztorze.
  5. Spotkanie Rady Duszpasterskiej 27 września, w czwartek, o godz. 19.00.
  6. Spotkanie Rady Ekonomicznej 28 września, w piątek, o godz. 19.00.
  7. Poświęcenie modlitewników dla dzieci pierwszokomunijnych w niedzielę, 30 września, na Mszy św. o godz. 11.00.
  8. Spotkanie pielgrzymów i sympatyków Pielgrzymki Rowerowej do Częstochowy i Krakowa Łagiewnik w niedzielę, 30 września, o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
  9. W poniedziałek, 1 października, rozpoczyna się miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa i modlitwy w intencjach Kościoła, Ojczyzny, Wspólnoty Parafialnej i naszych osobistych. Dzień szczególnej modlitwy różańcowej w intencji dzieci i z udziałem dzieci w każdą środę października o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
  10. Młodzież klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej oraz klas trzecich Gimnazjum, zapraszamy wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie organizacyjne w poniedziałek, 1 października, na godz. 19.00 w kościele. Pierwsze spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w piątek, 5 października, o godz. 19.00.
  11. Zbliża się Uroczystość ku czci św. Franciszka z Asyżu – w czwartek, 4 października. Od wtorku, 25 września, rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością. Nauki o tematyce franciszkańskiej podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 w triduum przed uroczystością w dniach 1- 3 października tj. poniedziałek, wtorek i środa. W czwartek 4 października, suma odpustowa o godz. 18.00. Mszy św. będzie przewodniczył o. Dawid Napiwodzki nasz współbrat, który w tym roku otrzymał święcenia kapłańskie. Kazanie wygłosi dominikanin z Poznania. Na zakończenie Mszy św. o. Dawid udzieli uczestnikom błogosławieństwa prymicyjnego. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania naszych Parafian i wszystkich czcicieli św. Franciszka
    z Asyżu.
  12. Poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych w niedzielę, 7 października, na Mszy św. o godz. 11.00, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty KOŚCIOŁA:

Jana Krężela i Wiktorię Weronikę Kurczewską

W SAKRAMENCIE MAŁZEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:

Elżbiety Michalczyk i Daniela Krężela oraz Magdaleny Szklarek i Tomasza Kurczewskiego