XXIV Niedziela Zwykła

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w wysprzątaniu świątyni. Bardzo prosimy parafian do pomocy w sobotę o godz. 9.00.
  2. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne związane z podjętymi w tym roku pracami remontowymi w kościele zebraliśmy 1044 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Kolejnym wydarzeniem Dni Benedyktyńskich jest XV Wieczór Muzyki i Poezji pt. „100 lat Niepodległości”, który odbędzie się w piątek, 21 września o godz. 19.00 w klasztorze. Wśród wykonawców między innymi: Małgorzata Żurańska – Wilkowska, Marek Wolski, Magdalena Kurnatowska, Stanisław Majewski. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.
  4. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych odbędzie się w niedzielę, 23 września po Mszy Św. o godz. 11.00 w klasztorze.
  5. W niedzielę, 23 września, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego O. Pio. W tym roku wypada 100. rocznica otrzymania stygmatów i 50. rocznica śmierci naszego współbrata. Zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio w zakrystii lub w biurze parafialnym.
  6. Spotkanie Rady Duszpasterskiej 27 września, w czwartek, o godz. 19.00.
  7. Spotkanie Rady Ekonomicznej 28 września, w piątek, o godz. 19.00.
  8. Spotkanie pielgrzymów i sympatyków Pielgrzymki Rowerowej do Częstochowy i Krakowa Łagiewnik w niedzielę, 30 września, o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
  9. W dniach 21-23 września w parafii bł. Michała Kozala przy ul. Orzeszkowej 22d w Gnieźnie odbędą się XIII Ogólnopolskie Michalickie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne. Szczegółowe informacje w gablocie.
  10. Parafia św. Faustyny w Mogilnie organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 27 kwietnia do 4 maja 2019r. Szczegółowy program na stronie internetowej parafii lub biurze parafii św. Faustyny. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie chęci uczestniczenia w pielgrzymce do dnia 26 września. Kontakt z ks. Tomaszem Walterbachem tel. 604 63 80 32.
  • Dziś Parafialna Caritas zbiera do puszek na leczenie Antosia Warchała z naszej Parafii.

• Wyjazd na wycieczkę do Kopenhagi w piątek,  21 września, o godz. 6.00. Autobus będzie podstawiony przy skwerze św. Wojciecha. Uczestników wycieczki prosimy o zabranie dowodów tożsamości.

W SAKRAMENCIE MAŁZEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:
Agnieszki Kazik i Piotra Pawłowskiego

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ:
Śp. Bogusławę Straszewską  – wieczny odpoczynek …