XXII Niedziela Zwykła

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w wysprzątaniu świątyni. Bardzo prosimy parafian do pomocy w sobotę o godz. 9.00.
  2. W ubiegłą niedzielę do puszek na spływ kajakowy młodzieży, pod opieką o. Dawida, zebrano 674 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. W poniedziałek, 3 września, Msze św. w klasztorze na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej nr 1 o godz. 8.00, dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 o godz. 9.00, podczas Mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne.
  4. W poniedziałek, 3 września przypadają imieniny o. Grzegorza Sucheńskiego. Msza św. w intencji Solenizanta w tym dniu o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca.
  • W pierwszy czwartek miesiąca, nabożeństwo i modlitwa w intencji o nowe powołania, po Mszy św. wieczornej.
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na adoracją Najświętszego Sakramentu do bocznej kaplicy – Najświętszego Serca Jezusa od godz. 15.00. O godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia i do wieczornej Mszy św. modlitwa w ciszy. Zapraszamy na adorację w następującym porządku:
  • od godz. 15.00 – 16.00 Wspólnota Żywego Różańca i Koło Przyjaciół Radia Maryja,
  • od 16.00 do 17.00 Grupa Modlitwy O. Pio i Odnowa w Duchu Świętym,
  • od 17.00 do 18.00 przedstawiciele z pozostałych grup.
  • Litania do Serca Jezusowego i Akt Zawierzenia o godz. 17.45.
  • W pierwszy czwartek spowiedź wieczorna od godz. 17.30, w pierwszy piątek od godz. 17.00.
  1. W sobotę, 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, serdecznie zapraszamy w tym dniu do udziału we Mszy Św.
  2. Dożynki Parafialne w tym roku 9 września podczas Mszy Św. o godz. 12.30, podczas których będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Prosimy poszczególne wioski naszej Parafii, a także sadowników o przygotowanie wieńców dożynkowych i koszy z plonami ziemi i sadów. Po Mszy Św. dożynkowej zapraszamy na krużganki klasztorne do kawiarenki.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z podjętymi pracami remontowymi w kościele.
  4. Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej rozpoczyna kolejny rok swojej działalności dnia 15 września, o godz. 9.00 w gmachu Konwiktu przy ul. Seminaryjnej 2a. Szczegółowe informacje w gablocie.
  • Parafialna Caritas składa serdeczne Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom, sponsorom i wolontariuszom, dzięki którym dzieci z naszej Parafii mogły wyjechać do Krynicy Morskiej w ramach akcji Wakacyjny wyjazd za grosz.
  • W dniach 21-23 września, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Kopenhagi. Koszt 480 zł. Zapisy w biurze Caritas, w każdy poniedziałek po wieczornej mszy św.

Przez Chrzest św. włączymy do wspólnoty KOŚCIOŁA:

Magdalenę Grajek

Śp. Irenę Sajniak – wieczny odpoczynek …