Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w wysprzątaniu świątyni. Bardzo prosimy parafian do pomocy w sobotę o godz. 9.00.
  2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, odwiedziny chorych w tym dniu w Żabnie i Żabienku od godz. 9.00 pozostałe trasy od godz. 8.00, wieczorna spowiedź od godz. 17.30, a nabożeństwo pierwszosobotnie z modlitwą różańcową po wieczornej Mszy św.
  3. W poniedziałek, 3 września, Msze św. w klasztorze na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej nr 1 o godz. 8.00, dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 o godz. 9.00, podczas Mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne.
  4. W poniedziałek, 3 września przypadają imieniny o. Grzegorza Sucheńskiego. Msza św. w intencji Solenizanta w tym dniu o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  5. Dożynki Parafialne w tym roku 9 września podczas Mszy Św. o godz. 12.30, podczas których będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Prosimy poszczególne wioski naszej Parafii, a także sadowników o przygotowanie wieńców dożynkowych i koszy z plonami ziemi i sadów. Po Mszy Św. dożynkowej zapraszamy na krużganki klasztorne do kawiarenki.
  6. PKP informuje, iż od 1 czerwca 2018r. przejazdy kolejowo-drogowe zostały wyposażone w naklejki z Indywidualnym Numerem Identyfikacyjnym. Żółte naklejki wraz z numerem są umieszczone po wewnętrznej stronie krzyży św. Andrzeja i na napędach rogatkowych. W przypadku awarii, zagrożenia wypadkiem lub wypadku dzwoniąc pod wskazany na naklejce numer telefonu i podając operatorowi numer przejazdu, zwiększa się szansę na odpowiednio wczesne zatrzymanie ruchu pociągów, a tym samym uniknięcie nieszczęśliwego zdarzenia.
  7. W sobotę 1 września, Caritas parafialna organizuje wyjazd na Lednicę Seniora. Tegoroczne spotkanie odbywa się pod hasłem „Jestem Młody Duchem”. Koszt 20 zł od osoby. Wpłaty i zapisy w zakrystii.

PRZEZ CHRZEST ŚW. WŁĄCZYMY DO WSPÓLNOTY KOŚCIOŁA:

Maję Mężydło

W SAKRAMENCIE MAŁZEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:

Mileny Bąk i Krzysztofa Posańskiego

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ:

Śp. Halinę Kluczyk i Śp. Jerzego Wiśniewskiego – wieczny odpoczynek …