XVIII Niedziela Zwykła

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w wysprzątaniu świątyni. Bardzo prosimy parafian do pomocy w czwartek o godz. 9.00.
  2. Sierpień jest miesiącem troski o trzeźwość w naszych rodzinach, w miejscach pracy i wszędzie tam, gdzie przeżywamy czas wakacyjnego wypoczynku. Ponawiamy zachętę do dobrowolnego przyjęcia abstynencji w intencji tych osób i środowisk, w których jest wiele cierpienia z powodu nadużywania alkoholu. Zachęcamy do troski o trzeźwość i gorącą modlitwę w intencjach osób uwikłanych w nałogi.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z realizowanymi w tym roku pracami remontami w kościele.
  • Wyjazd na wycieczkę do Szwecji w środę, 8 sierpnia, o godz. 6.00. Autobus będzie podstawiony przy skwerze św. Wojciecha ( prosimy o zabranie dowodów tożsamości).
  • We wtorek, 14 sierpnia, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Lichenia. Koszt 20 zł od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii.
  • W święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 15 sierpnia, Parafialna Caritas będzie rozprowadzać bukiety z kłosów zbóż, kwiatów i ziół. Zebrane pieniądze zasilą konto wyjazdu dzieci nieuleczalnie chorych do Krynicy Morskiej.
  • W sobotę, 25 sierpnia, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Sopotu. Koszt 65 zł. od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii.
  • W dniach 27-28 sierpnia Parafialna Caritas organizuje wyjazd dla dzieci do Krynicy Morskiej. Odbywa się on w ramach akcji Wakacyjny wyjazd za grosz. Pierwszeństwo maja dzieci nieuleczalnie chore. Zapisy w biurze Caritas, w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św.
  • W sobotę 1 września, Caritas organizuje wyjazd na Lednicę Seniora. Tegoroczne spotkanie odbywa się pod hasłem Jestem Młody Duchem”. Koszt 20 zł od osoby. Wpłaty i zapisy w zakrystii.
  • Kończymy zbiórkę na Wakacyjny wyjazd za grosz. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych do Krynicy Morskiej.
  • Nadal można składać w biurze Caritas wszelkie plastikowe nakrętki na rehabilitację nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty KOŚCIOŁA:

Maję Filipiak, Weronikę Majka – Grzegorzewską oraz Alexa Dawida Borowiaka

W SAKRAMENCIE MAŁZEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:

Weroniki Wojciechowskiej i Dawida Borowiaka