XIV Niedziela Zwykła

1. W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace remontowe przy posadzce w kościele. W związku z tym Msze św. w tygodniu, z wyjątkiem środy o godz. 18.00, sprawowane będą w Kaplicy Serca Jezusowego.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w wysprzątaniu świątyni na niedzielne Eucharystie i bardzo prosimy parafian do pomocy, także w środę o godz. 14.00 oraz w sobotę o godz. 9.00.
  3. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne związane z podejmowanymi w tym roku pracami remontami w kościele.
  4. W środę, 11 lipca przypada Uroczystość Św. Benedykta – Patrona miasta Mogilna – o godz. 18.00. Mszy św. będzie przewodniczył ks. kanonik Otton Szymków, który zawierzy miasto Mogilno Św. Benedykowi. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, mieszkańców Mogilna i okolic.
  5. W piątek, 13 lipca zapraszamy na modlitwę różańcową odmówioną przed Najświętszym Sakramentem o godz. 19.00. Modlitwa różańcowa w kolejne miesiące, trzynastego dnia, aż do października w kościele. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, o którą prosiła Matka Boża w Fatimie.
  6. Trwają zgłoszenia na Pielgrzymkę Pieszą, do Grupy franciszkańskiej, które można dokonać przez naszą stronę internetową. Potrzebujemy na pielgrzymkę kierowcy do auta bagażowego, wystarczy prawo jazdy kat. B. Spotkanie informacyjne i organizacyjne odbędzie się 15 lipca, o 19.00 w klasztorze. Więcej informacji u br. Piotra. Zapraszamy również do duchowego pielgrzymowania. W tym celu otwieramy pielgrzymkowy fundusz „Idę z tobą”. Każdy kto chciałby powierzyć pielgrzymom swoją intencję może to zrobić przez formularz, który można zabrać wychodząc z kościoła. Do intencji można dołączyć dowolną ofiarę, która będzie realnym wsparciem pielgrzymów. Intencję i ofiary prosimy wrzucać do drewnianej skarbony przy wyjściu z kościoła.
  • W poniedziałek, 9 lipca biuro Caritas będzie wyjątkowo czynne od godz. 16.30 do 17.30. Uczestnicy wyjazdu do Szwecji  mogą dokonać wpłaty. Wyjazd w dniach 7-9 sierpnia, koszt 460 zł.
  • Wyjazd do Sopotu niedzielę, 15 lipca o godz. 5.00. Autobus będzie podstawiony przy skwerze św. Wojciecha.
  • Nadal można składać w biurze Caritas wszelkie plastikowe nakrętki na rehabilitację nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii.
  • Drobne monety można wrzucać do dużej skarbonki postawionej w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na  wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych do Krynicy Morskiej.
  • W poniedziałek, 21 maja biuro Caritas będzie wyjątkowo czynne od godz. 16.30 do 17.30. Uczestnicy wycieczki do Budapesztu mogą dokonać końcowej wpłaty.

Śp. Stanisławę Skowrońską  – wieczny odpoczynek…