Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

1. Serdecznie zapraszamy na festyn rodzinny, połączony z Jarmarkiem Benedyktyńskim, który odbędzie w parku miejskim, dziś o godz. 15.00. Festyn ten wpisuje się w obchody tegorocznych Dni Benedyktyńskich.
  2. Dyżur porad prawnych w poniedziałek, 25 czerwca, po wieczornej Mszy św. Jest to ostatni dyżur przed wakacjami.
  3. W piątek, 29 czerwca, przypadają imieniny br. Piotra Krawczyka. Msza św. w intencji Solenizanta będzie sprawowana w tym dniu o godz. 18.00. Po Kapitule Prowincjalnej nastąpiły zmiany personalne wspólnot braterskich. Z naszej wspólnoty odchodzi br. Piotr, który będzie posługiwał w Lublinie jako katecheta. Dzień imienin 29 czerwca i sprawowana Msza św. o godz. 18.00, będzie również okazją, by wyrazić wdzięczność za posługę naszego współbrata we wspólnocie parafialnej. Serdecznie zapraszamy. W piątek, 22 czerwca, przybył do naszej wspólnoty br. Dawid Napiwodzki, w tym roku wyświęcony kapłan, który będzie duszpasterzem dzieci i młodzieży. Br. Piotrowi i br. Dawidowi życzymy błogosławieństwa Bożego i Darów Ducha Świętego.
  4. Odwiedziny chorych przesunięte z pierwszej soboty miesiąca lipca, będą w tym tygodniu, w piątek, 29 czerwca od godz. 9.00.
  5. W niedzielę, 1 lipca, po Mszach św. zapraszamy do Biblioteki Parafialnej. Prosimy o oddanie wszystkich książek na czas wakacji.
  6. Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej Parafii, organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w niedzielę, 8 lipca, o godz. 4.30 ze skweru św. Wojciecha, powrót w godzinach wieczornych. W drodze do Częstochowy będzie niespodzianka. Koszt przejazdu 60 zł. Zapisy w zakrystii.
  7. Trwają zgłoszenia na Pielgrzymkę Pieszą, do Grupy franciszkańskiej, które można dokonać przez naszą stronę internetową. Spotkanie informacyjne i organizacyjne odbędzie się 15 lipca, o godz. 19.00 w klasztorze. Więcej informacji u br. Piotra. Zapraszamy również do duchowego pielgrzymowania. W tym celu otwieramy pielgrzymkowy fundusz „Idę z tobą”. Każdy kto chciałby powierzyć pielgrzymom swoją intencję może to zrobić przez formularz, który można zabrać wychodząc z kościoła. Do intencji można dołączyć dowolną ofiarę, która będzie realnym wsparciem pielgrzymów. Intencję i ofiary prosimy wrzucać do drewnianej skarbony przy wyjściu z kościoła.
  8. Na cmentarzu naszej parafii i św. Jakuba – Fara, przed Mauzoleum ks. Piotra Wawrzyniaka, trwają prace przy budowie chodnika poprzez wymianę nawierzchni na kostkę granitową zgodnie z opinią Konserwatora Zabytków. Zadanie współfinansowane jest z funduszu remontowego cmentarza Parafii św. Jana i św. Jakuba, który pochodzi z opłat pokładnego.
  • W niedzielę 15 lipca, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Sopotu. Koszt 65 zł. od osoby.

• Nadal można składać w biurze Caritas wszelkie plastikowe nakrętki na rehabilitację nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii.

• Drobne monety można wrzucać do dużej skarbonki postawionej w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych do Krynicy Morskiej.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty KOŚCIOŁA:

Aleksandra Goreckiego, Jana Krotoszyńskiego oraz Justyna Nowaka

W SAKRAMENCIE MAŁZEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:

Anety Jendrzejczak i Damiana Rachwała oraz Katarzyny Kraśnej i Arkadiusza Zarychty

Do wieczności Pan Bóg powołał:

Śp. Henrykę Wojciechowską, Śp. Natalię Kędzierską, Śp. Waldemara Roszaka i Śp. Włodzimierza Matusiaka – wieczny odpoczynek…