XI Niedziela Zwykła

1. Serdecznie dziękujemy Panom Edwardowi Idziakowi, Wojciechowi Czerwińskiemu, Piotrowi Gwiazda i Jackowi Wachowskiemu za odnowienie Krzyża Misyjnego znajdującego się przy wejściu do kościoła. Nie Bóg wynagradza za to dobro.
  2. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne związane z pracami remontowymi w kościele zebraliśmy 1038,16 PLN. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Spotkanie Grupy Modlitwy Ojca Pio, w czwartek, 21 czerwca, o godz. 19.00. W sobotę, 23 czerwca, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio lub w biurze parafialnym. Przypominamy, iż w lipcu i sierpniu nie będzie spotkań Grupy Modlitwy Ojca Pio.
  4. W piątek 22 czerwca kończy się rok szkolny. Życzymy dzieciom i młodzieży udanych wakacji. Pamiętajmy w tym czasie o obowiązku niedzielnej Mszy św. Niech dobry wypoczynek, kontakt z przyrodą, jeszcze bardziej przybliżają nas do Pana Boga.
  5. Biuro parafialne w piątek, 22 czerwca, wyjątkowo będzie czynne w godzinach od 12.00 do 15.00.
  6. W sobotę, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca pamiętajmy w tym dniu o życzeniach i modlitwie.
  7. Kolejnymi wydarzeniem związanym z obchodami Dni Benedyktyńskich jest Gra Miejska, która odbędzie się 23 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 w Mogilnie, początek o godz. 10.00. Zgłoszenia na numer telefonu 888927300 lub adres: cz@poczta.fm
  8. Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej Parafii, organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w niedzielę, 8 lipca, o godz. 4.30 ze skweru św. Wojciecha, powrót w godzinach wieczornych. Koszt przejazdu 60 zł. Zapisy w zakrystii.
  9. Trwają zgłoszenia na Pielgrzymkę Pieszą, do Grupy franciszkańskiej, które można dokonać przez naszą stronę internetową. Spotkania informacyjne i organizacyjne odbędą się dziś i 15 lipca, o 19.00 w klasztorze. Więcej informacji u br. Piotra. Zapraszamy również do duchowego pielgrzymowania. W tym celu otwieramy pielgrzymkowy fundusz „Idę z tobą”. Każdy kto chciałby powierzyć pielgrzymom swoją intencję może to zrobić przez formularz, który można zabrać wychodząc z kościoła. Do intencji można dołączyć dowolną ofiarę, która będzie realnym wsparciem pielgrzymów. Intencję i ofiary prosimy wrzucać do drewnianej skarbony przy wyjściu z kościoła.
  • W niedzielę, 24 czerwca, Parafialna Caritas zaprasza wszystkie dzieci na Festyn organizowany w ramach Dni Benedyktyńskich. Zabawa rozpocznie się o godzinie 15.00 w Parku Miejskim w Mogilnie.
  • Nadal można składać w biurze Caritas wszelkie plastikowe nakrętki na rehabilitację nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii.
  • Drobne monety można wrzucać do dużej skarbonki postawionej w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych do Krynicy Morskiej.

Śp. Wiesława Kusia  – wieczny odpoczynek…