X Niedziela Zwykła

1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa, każdego dnia po wieczornej Mszy św.

2. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne związane z pracami remontowymi w kościele.

3. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ks. Piotra Wawrzyniaka w Mogilnie z klasami gimnazjalnymi oraz uczniowie zapraszają w poniedziałek, 11 czerwca, o godz. 16.00 do Kina „Wawrzyn” na widowisko pt. „O tym jak osada Mogilno miastem się stała”. Widowisko historyczne przygotowane zostało z okazji Jubileuszu – 620. rocznicy nadania Mogilnu praw miejskich. Przedstawienie to wpisuje się również w obchody tegorocznych Dni Benedyktyńskich.

4. Dyżur porad prawnych w poniedziałek, 11 czerwca, po wieczornej Mszy św.

5. Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. na spotkanie, we wtorek 12 czerwca, o godz. 17.00.

6. W środę, 13 czerwca, zapraszamy na modlitwę różańcową odmówioną przed Najświętszym Sakramentem o godz. 19.00 w kościele. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, o którą prosiła Matka Boża w Fatimie. Po zakończonej w ubiegłym roku dziewięcioletniej nowenny przed 100 – leciem Objawień w Fatimie, pragniemy kontynuować modlitwę różańcową od maja do października – trzynastego dnia miesiąca, bez procesji w kościele przed Najświętszym Sakramentem.

7. W dniach od 15 do 17 czerwca w naszym klasztorze odbędą się rekolekcje dla alkoholików i przyjaciół. W ramach rekolekcji zaplanowany jest między innymi miting otwarty w piątek i w sobotę o godz. 20.00. Szczegółowy program umieszczony jest w gablocie kościoła.

8. Kolejnymi wydarzeniem związanym z obchodami Dni Benedyktyńskich jest Gra Miejska – 23 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 w Mogilnie o godz. 10.00. Zgłoszenia na numer telefonu 888927300 lub adres: lidka.cz@poczta.fm

9. Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej Parafii, organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w niedzielę, 8 lipca, o godz. 4.30 ze skweru św. Wojciecha, powrót w godzinach wieczornych. Koszt przejazdu 60 zł. Zapisy w zakrystii.

10. Trwają zgłoszenia na Pielgrzymkę Pieszą, do Grupy franciszkańskiej, które można dokonać przez naszą stronę internetową. Spotkania informacyjne i organizacyjne odbędą się w niedziele, 17 czerwca i 15 lipca, o godz. 19.00 w klasztorze. Więcej informacji u br. Piotra.

11. Siostry Służebniczki Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Rynek 14 rozpoczęły rekrutację do Niepublicznego Przedszkola zwanego ochronką Bł. Edmunda Bojanowskiego, na rok 2018 – 2019. Zainteresowanych Siostry zapraszają codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia Przedszkola, tj. od godz. 9.00 do 14.00.

12. Parafia Farna w Mogilnie, na zakończenie miesiąca Bożego Serca, organizuje w dniach 29 – 30 czerwca pielgrzymkę do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach oraz do Matki Bożej na Jasną Górę. Koszt wyjazdu 180 zł, na który składa się przejazd autokarem, nocleg, obiadokolacja, śniadanie, obiad oraz ubezpieczenie. Zapisy w Farze w biurze parafialnym oraz w dni robocze w zakrystii po Mszy św. Przy zgłoszeniu należy podać numer PESEL, który jest potrzebny do ubezpieczenia.

• W sobotę, 16 czerwca, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Teatru Muzycznego w Poznaniu na Koncert musicalowy na zakończenie sezonu. Koszt 80 zł od osoby.

• W niedzielę, 24 czerwca, Parafialna Caritas zaprasza wszystkie dzieci na Festyn organizowany w ramach Dni Benedyktyńskich. Zabawa rozpocznie się o godzinie 15.00 w Parku Miejskim w Mogilnie.

• Nadal można składać w biurze Caritas wszelkie plastikowe nakrętki na rehabilitację nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii.

• Drobne monety można wrzucać do dużej skarbonki postawionej w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych do Krynicy Morskiej.

W SAKRAMENCIE MAŁZEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:

Agaty Lubawa i Błażeja Woźniaka, Anety Cierpisz i Dawida Łuczaka

oraz Marty Baran i Mateusza Niecikowskiego

Śp. Zdzisława Źrałkę – wieczny odpoczynek…