IX Niedziela Zwykła

1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa, każdego dnia po wieczornej Mszy św.
  2. Informujemy, że otrzymaliśmy dotację w wysokości 42500 PLN z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na stworzenie stałej wystawy historii kościoła i klasztoru pobenedyktyńskiego w krypcie kościoła. Realizacja tego przedsięwzięcia nastąpi w tym roku kalendarzowym.
  3. Spotkanie dla uczestników pielgrzymki dzieci komunijnych do Częstochowy w poniedziałek, 4 czerwca, o godz. 17.00 w klasztorze. Na spotkaniu prosimy o dopełnienie wpłaty.
  4. Wymiana tajemnic różańcowych w środę, 6 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00, nabożeństwie i procesji eucharystycznej.
  5. W czwartek 7 czerwca przypada zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej wyruszy procesja z naszego kościoła, przejdzie przez Rynek i zakończy się przy kościele Farnym. Nasza Parafia przygotowuje dwa ołtarze. Prosimy o przygotowanie ołtarzy pracowników kościoła i Panie z Koła Żywego Różańca. Podczas oktawy procesja Eucharystyczna dookoła kościoła po wieczornej Mszy św. Zachęcamy do udziału. Niech to będzie wyraz naszej wiary w obecność Chrystusa w Eucharystii.
  6. Czuwanie dla kandydatów do bierzmowania z pierwszego i drugiego roku przygotowania wyjątkowo w drugi piątek miesiąca, 8 czerwca, o godz. 19.00.
  7. Do puszek na cele parafialne związane z pracami remontowymi w kościele będziemy zbierać w niedzielę, 10 czerwca.
  8. Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. na spotkanie, we wtorek 12 czerwca, o godz. 17.00.
  9. Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej Parafii, organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd
    w niedzielę, 8 lipca, o godz. 4.30 ze skweru św. Wojciecha, powrót w godzinach wieczornych. Koszt przejazdu 60 zł. Zapisy w zakrystii po Mszy św.
  10. W tym roku po raz kolejny, razem z Pieszą Pielgrzymką Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wyruszy grupa franciszkańska z Mogilna na Jasną Górę. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia. Zgłoszenia można dokonać przez naszą stronę internetową. Spotkania informacyjne i organizacyjne odbędą się w niedziele, 17 czerwca i 15 lipca, o godz. 19.00
    w klasztorze. Więcej informacji u br. Piotra.
  11. Siostry Służebniczki Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Rynek 14 rozpoczęły rekrutację do Niepublicznego Przedszkola zwanego ochronką Bł. Edmunda Bojanowskiego, na rok 2018 – 2019. Zainteresowanych Siostry zapraszają codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia Przedszkola, tj. od godz. 9.00 do 14.00.
  • Wyjazd na wycieczkę do  Budapesztu, w środę, 6 czerwca, o godz. 4.00. Autobus będzie podstawiony przy skwerze św. Wojciecha (prosimy o zabranie dowodów tożsamości).
  • W czwartek, 7 czerwca, w Oktawę Bożego Ciała, Parafialna Caritas będzie rozprowadzać wianki z kwiatów i ziół. Zebrane pieniądze zasilą konto festynu dla dzieci.
  • W sobotę, 16 czerwca, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Teatru Muzycznego w Poznaniu na Koncert musicalowy na zakończenie sezonu. Koszt 80 zł od osoby.
  • W niedzielę, 24 czerwca, Parafialna Caritas zaprasza wszystkie dzieci na Festyn organizowany w ramach Dni Benedyktyńskich .Zabawa rozpocznie się o godzinie 15.00 w Parku Miejskim w Mogilnie.
  • Nadal można składać w biurze Caritas wszelkie plastikowe nakrętki na rehabilitację nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii.
  • Drobne monety można wrzucać do dużej skarbonki postawionej w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych do Krynicy Morskiej.

PRZEZ CHRZEST ŚW. WŁĄCZYLIŚMY DO WSPÓLNOTY KOŚCIOŁA:

Alana Majkę

DO WIECZNOŚCI PAN BÓG POWOŁAŁ:

Śp.  Halinę Gabryszak  – wieczny odpoczynek…