Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne związane z pracami remontowymi w kościele.
  2. Spotkanie Grupy Modlitwy Ojca Pio w poniedziałek, 21 maja, o godz. 19.00. W środę, 23 maja, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio lub w biurze parafialnym.
  3. Dyżur porad prawnych, w poniedziałek, 21 maja, o godz. 19.00.
  4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Mogilnie im. Marii Konopnickiej przeżywa w tym roku Jubileusz 85–lecia Szkoły. Dyrekcja Szkoły wraz z Gronem Pedagogicznym serdecznie zapraszają, zwłaszcza absolwentów szkoły, na Mszę Św. 24 maja o godz. 8.00 w Klasztorze. Obchody uroczystości odbędą się również w piątek, 25 maja, o godz. 11.00, początek Hala Widowiskowo-Sportowa w Mogilnie.
  5. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w Uroczystość Bożego Ciała. Spotkanie – próba przed Uroczystością odbędzie się w piątek, 25 maja, o godz. 16.30 przy kościele św. Jakuba – Fara.
  6. Spotkanie Rady Duszpasterskiej we wtorek, 22 maja, o godz. 19.00.
  7. Spotkanie Rady Ekonomicznej w poniedziałek, 28 maja, o godz.19.00. W czerwcu tego roku kończy się kadencja Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, dlatego prosimy o zgłaszanie kandydatów. Kartki z wypisanymi kandydatami prosimy wrzucać do metalowej skarbony. Kartki są wyłożone na stoliku.
  8. Spotkanie przed pielgrzymką rowerową do Częstochowy i do Krakowa Łagiewnik w niedzielę, 27 maja o godz. 19.00. Na spotkaniu będzie można dokonać wpłaty.
  9. Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodzieży „Lednica”, które odbędzie się w sobotę, 2 czerwca. Koszt 30 zł. Informacje i zapisy u br. Piotra oraz w zakrystii.
  10. Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej Parafii, organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w niedzielę, 8 lipca, o godz. 4.30 ze skweru św. Wojciecha, powrót w godzinach wieczornych. Koszt przejazdu 60 zł. Zapisy w zakrystii po Mszy św.
  11. W tym roku po raz kolejny, razem z Pieszą Pielgrzymką Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wyruszy grupa franciszkańska z Mogilna na Jasną Górę. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia. Zgłoszenia można dokonać przez naszą stronę internetową. Więcej informacji u br. Piotra.
  • W poniedziałek, 21 maja, biuro Caritas będzie wyjątkowo czynne od godz. 16.30 do 17.30. Uczestnicy wycieczki do Budapesztu mogą dokonać końcowej wpłaty.
  • W niedzielę, 27 maja, Parafialna Caritas zaprasza na IX Rajd Rowerowy do Sanktuarium Maryjnego w Gościeszynie. Zbiórka uczestników o godzinie 9.00 na Rynku w Mogilnie.
  • Nadal można składać w biurze Caritas wszelkie plastikowe nakrętki na rehabilitację nieuleczalnie chorych dzieci z naszej Parafii.
  • Rozpoczęła się akcja Wakacyjny wyjazd za grosz. Pieniądze można składać do szklanej skarbony w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze w ramach tej akcji zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych do Krynicy Morskiej w dniach 27-28 sierpnia.