VI Niedziela Wielkanocy

1. Od wtorku rozpoczęły się nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, codziennie w kościele o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej w ten szczególny miesiąc w ciągu roku, aby polecać we wspólnej modlitwie sprawy Kościoła, Ojczyzny i nasze osobiste. Podczas nabożeństw rozważamy duchowe przesłanie Prymasa Tysiąclecia – Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  2. Zapraszamy dziś po Mszy Św. do biblioteki parafialnej.
  3. Czuwanie dla kandydatów do bierzmowania z pierwszego i drugiego roku przygotowania w piątek, 11 maja, o godz. 19.00.
  4. W przyszłą sobotę, 12 maja o godz. 9.30, dzieci pierwszokomunijne odbędą drugą spowiedź sakramentalną, zostaną poświęcone alby komunijne i nastąpią obłóczyny.
  5. W przyszłą niedzielę, 13 maja, na Mszy św. o godz. 9.30, dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. Prosimy uczestników Mszy św. pierwszokomunijnej, aby uszanować przebieg uroczystości i nie rozpraszać dzieci poprzez wykonywanie zdjęć, które jest zarezerwowane wybranej przez rodziców, jednej ekipie fotografów, posiadającej pozwolenie Kurii Diecezjalnej. Nabożeństwo majowe 13 maja w dniu Pierwszej Komunii Świętej wyjątkowo o godz. 16.00.
  6. W niedzielę 13 maja wspominamy Matkę Bożą z Fatimy. Tego dnia zapraszamy na modlitwę różańcową odmówioną przed Najświętszym Sakramentem o godz. 19.00. Modlitwa różańcowa w kolejne miesiące, trzynastego dnia, aż do października o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, o którą prosiła Matka Boża w Fatimie.
  7. W niedzielę, 20 maja, na Mszy o godz. 9.30 dzieci będą obchodziły rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
  8. Do puszek na cele parafialne związane z pracami remontowymi w kościele będziemy zbierać w niedzielę 20 maja.
  9. Spotkanie Rady Duszpasterskiej we wtorek, 22 maja, o godz. 19.00.
  10. Spotkanie Rady Ekonomicznej w poniedziałek, 28 maja, o godz.19.00. W czerwcu tego roku kończy się kadencja Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, dlatego prosimy o zgłaszanie kandydatów. Kartki z wypisanymi kandydatami prosimy wrzucać do metalowej skarbony. Kartki są wyłożone na stoliku.
  11. Spotkanie przed pielgrzymką rowerową do Częstochowy i do Krakowa Łagiewnik w niedzielę, 27 maja, o godz. 19.00. Na spotkaniu będzie można dokonać wpłaty.
  12. Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodzieży „Lednica”, które odbędzie się w sobotę, 2 czerwca. Koszt 30 zł. Informacje i zapisy u br. Piotra oraz w zakrystii.
  13. W tym roku po raz kolejny, razem z Pieszą Pielgrzymką Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wyruszy grupa franciszkańska z Mogilna na Jasną Górę. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia. Zgłoszenia można dokonać przez naszą stronę internetową lub w zakrystii. Więcej informacji u br. Piotra.
  • Rozpoczęła się akcja Wakacyjny wyjazd za grosz. Pieniądze można składać do szklanej skarbony w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze w ramach tej akcji zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych do Krynicy Morskiej w dniach 27-28 sierpnia.

W SAKRAMENCIE MAŁZEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:

Agaty Nowickiej i Piotra Walewskiego

Śp. Józefa Wojciechowskiego i Śp. Helenę Zmarlak – wieczny odpoczynek…