V Niedziela Wielkanocy

1. Informujemy, iż nasza parafia otrzymała dotację w wysokości 10.000 zł od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu na dokończenie renowacji szaf zakrystyjnych. Czekamy na rozstrzygnięcie jeszcze dwóch wniosków.
  2. Od wtorku 1 maja rozpoczniemy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, codziennie w kościele o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej w ten szczególny miesiąc w ciągu roku, aby polecać we wspólnej modlitwie sprawy Kościoła, Ojczyzny i nasze osobiste.
  3. Spotkanie Żywego Różańca i wymiana tajemnic w najbliższą środę, 2 maja, po wieczornej Mszy św. o 18.00.
  4. W czwartek, 3 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Msze św. w tym dniu jak w niedzielę.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa w intencji o nowe powołania podczas nabożeństwa majowego.
  • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na adoracją Najświętszego Sakramentu do bocznej kaplicy – Najświętszego Serca Jezusa od godz. 15.00. O godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia i do wieczornej Mszy św. modlitwa w ciszy. Serdecznie zapraszamy.
  • Spowiedź w pierwszy czwartek i sobotę miesiąca od godz. 17.30, w pierwszy piętek od godz. 17.00.
  • Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 8.00
  1. Biblioteka parafialna będzie czynna w niedzielę 6 maja.
  2. Czuwanie dla kandydatów do bierzmowania z pierwszego i drugiego roku przygotowania wyjątkowo w drugi piątek miesiąca, 11 maja, o godz. 19.00.
  3. Spotkanie Rady Duszpasterskiej we wtorek, 22 maja, o godz. 19.00.
  4. Spotkanie Rady Ekonomicznej w poniedziałek, 28 maja, o godz.19.00. W czerwcu tego roku kończy się kadencja Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, dlatego prosimy o zgłaszanie kandydatów. Kartki z wypisanymi kandydatami prosimy wrzucać do metalowej skarbony.
  5. Spotkanie przed pielgrzymką rowerową do Częstochowy i do Krakowa Łagiewnik w niedzielę, 27 maja, o godz. 19.00. Na spotkaniu będzie można dokonać wpłaty.
  6. W tym roku po raz kolejny, razem z Pieszą Pielgrzymką Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wyruszy grupa franciszkańska z Mogilna na Jasną Górę. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia. Zgłoszenia można dokonać przez naszą stronę internetową lub w zakrystii. Więcej informacji u br. Piotra.
  • Wyjazd na koncert  do Lubostronia w sobotę, 5 maja, o godz. 11.00. Bus będzie podstawiony przy skwerze św. Wojciecha.
  • Rozpoczęła się akcja Wakacyjny wyjazd za grosz. Pieniądze można składać do szklanej skarbony w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze w ramach tej akcji zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych do Krynicy Morskiej w dniach 27-28 sierpnia.

PRZEZ CHRZEST ŚW. WŁĄCZYLIŚMY DO WSPÓLNOTY KOŚCIOŁA:

Kingę Łuczak

Śp. Krystynę Popielską – wieczny odpoczynek…