IV Niedziela Wielkanocy

1. W piątek 20 kwietnia zakończyła się XXV Kapituła Zwyczajna naszej Prowincji, podczas której został wybrany nowy Zarząd: Br. Łukasz Woźniak został ministrem prowincjalnym, br. Tomasz Wroński – wikariuszem prowincjalnym, radnymi zostali: br. Michał Deja, br. Artur Fredo i br. Krzysztof Przybylski. Życzymy braciom łaski Ducha Świętego w posłudze dla dobra wspólnoty prowincjalnej i Kościoła.
  2. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne związane z wykonaniem ławek do kaplicy Najświętszego Serca Jezusa zebraliśmy 1366 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. W poniedziałek, 23 kwietnia, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio lub w biurze parafialnym.
  4. Dyżur porad prawnych w poniedziałek, 23 kwietnia, po wieczornej Mszy św.
  5. Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie w czwartek, 26 kwietnia, o godz. 17.00 w klasztorze.
  6. W piątek, 27 kwietnia, z okazji rocznicy kanonizacji Św. Jana Pawła II, na mogileńskim rynku odbędą się uroczystości, które rozpoczną się o godz. 12.00. W ich trakcie montaż słowno–muzyczny zaprezentują uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. Serdecznie zapraszamy delegacje szkół, instytucji, organizacji pozarządowych i zakładów pracy do złożenia wiązanek kwiatów i zapalenia zniczy.
  7. Zapraszamy młodzież do pieszego pielgrzymowania do Grobu św. Wojciecha. Wyjście grupy w piątek, 27 kwietnia, rano. W Gębicach dołączymy do młodzieży pielgrzymującej z Inowrocławia, Kruszwicy i Strzelna. Więcej informacji u br. Piotra i na stronie internetowej parafii.
  8. Trwają zapisy na pielgrzymkę rowerową z Mogilna do Częstochowy i dalej do Krakowa Łagiewnik, w dniach od 30 czerwca do 8 lipca. Zapisy w biurze parafialnym i zakrystii.
  9. W tym roku po raz kolejny, razem z Pieszą Pielgrzymką Archidiecezji Gnieźnieńskiej, wyruszy grupa franciszkańska z Mogilna na Jasną Górę. Termin pielgrzymki 28 lipca – 6 sierpnia. Zgłoszenia można dokonać przez naszą stronę internetową lub w zakrystii. Więcej informacji u br. Piotra.
  • Wyjazd do Gniezna na uroczystości zakończenia jubileuszu 600-lecia prymasostwa w Polsce w niedzielę, 29 kwietnia 2018r. Bus będzie podstawiony o godz. 9.00 przy skwerze św. Wojciecha. Koszt 10 zł. od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii.
  • W sobotę, 5 maja 2018 r., parafialna Caritas organizuje wyjazd na koncert  do Lubostronia. Koszt 10 zł. od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii.
  • Rozpoczęła się akcja Wakacyjny wyjazd za grosz. Pieniądze można składać do szklanej skarbony w kruchcie kościoła. Przypominamy, iż zebrane pieniądze w ramach tej akcji zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci nieuleczalnie chorych do Krynicy Morskiej w dniach 27-28 sierpnia.