Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1. Informujemy, iż Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego z racji na Niedzielę Palmową, zostało liturgicznie przesunięte na poniedziałek 9 kwietnia.
  2. Bardzo prosimy parafian o pomoc w wysprzątaniu świątyni na święta, we wtorek o godz. 9.00. Niech to będzie wyraz naszej troski i odpowiedzialności za świątynię parafialną.
  3. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do dużej skarbony.
  4. Porządek Wielkiego Tygodnia jest następujący:

Wielka Środa
Spowiedź i Komunia św. /świąteczna/dla chorych od godz. 9.00.
19.00 Mogileńska Droga Krzyżowa ulicami Mogilna – rozpoczęcie – kościół św. Jakuba /Fara/ – zakończenie – kościół MBNP.

Wielki Czwartek
18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.
Adoracja w Ciemnicy do godz. 23.00 – modlitwa w ciszy.

7.30 Liturgia Godzin – Jutrznia i Godzina Czytań – w kościele
9.30 Droga Krzyżowa w Dąbrówce
18.00 – Liturgia Męki Pańskiej
21.30 Całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu Przy Grobie Pańskim – modlitwa w ciszy

W Wielki Piątek katolików obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – dotyczy osób od 14. roku życia i post ścisły – wiernych od 18. do 60. roku życia. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

Wielka Sobota
7.30 Liturgia Godzin – Jutrznia i Godzina Czytań – w kościele
Święcenie pokarmów na stół wielkanocny:
10.00 Żabno /przy krzyżu/
11.00 Dąbrówka
11.00 – 13.00 Kościół /co pół godziny/
15.00 – 17.00 Kościół
22.00 – Wigilia Paschalna i Rezurekcja /Przynosimy świece/

Niedziela Zmartwychwstania
Rezurekcja w Dąbrówce o godz. 6.00
Msza św. w kościele klasztornym: 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00

Poniedziałek Wielkanocny
Msze św. w kościele klasztornym i w kaplicy w Dąbrówce jak w niedziele w ciągu roku.

Dodatkowa Spowiedź w Wielkim Tygodniu:
Poniedziałek, Wtorek, Środa: od 17.00 do wieczornej Mszy św. włącznie.
Triduum Paschalne /Czwartek, Piątek, Sobota/: 8.30 – 9.30; 15.00 – 16.00

1. Porządek nabożeństw i liturgii Wielkiego Tygodnia umieszczony jest w informatorze parafialnym.
  2. Świece Caritas na stół wielkanocny można jeszcze nabyć przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym. Cena świecy 10 zł. Pamiętajmy, że zakup świecy stanowi wyraz naszego materialnego wsparcia dla osób potrzebujących pomocy.
  • Dzisiaj Parafialna Caritas rozprowadza palmy i mazurki wielkanocne, a od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty, chlebki Św. Antoniego. Warsztaty Terapii Zajęciowej z Bielic zapraszają na krużganki klasztoru na kiermasz wielkanocny. Produkty żywnościowe można nadal składać do wystawionego w kościele kosza.