IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła.
  2. Dziś po Mszy św. zapraszamy do biblioteki parafialnej.
  3. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z mogileńskiego klasztoru w piątek, 16 marca, po Mszy św. o godz. 20.00. Z Mogilna zaplanowane są 4 trasy – pierwsza wokół Mogilna / początek w klasztorze i koniec w klasztorze (26 km), druga do Markowic (40 km), trzecia do katedry w Gnieźnie (42 km) oraz czwarta do Lichenia (55 km). Więcej informacji na plakacie, na stronie internetowej Parafii oraz na stronie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
  4. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 wraz z klasami Gimnazjum odbędą się w dniach od 14 do 16 marca.
  5. Rekolekcje parafialne dla dorosłych rozpoczniemy w sobotę, 17 marca, Mszą św. o godz. 18.00; potrwają one do środy 21 marca. Rekolekcje dla wspólnoty parafialnej poprowadzi o. Piotr Zajączkowski, nasz współbrat, duszpasterz rodzin. Temat rekolekcji: „Małżeństwo to pomysł Pana Boga”.
  6. Od 16 do 18 marca w klasztorze odbędą się warsztaty muzyczno-formacyjne, które poprowadzi dyrygent
    i kompozytor muzyki liturgicznej Paweł Bębenek. Tematem przewodnim będą Nieszpory o Niepokalanym Sercu Maryi. Zapraszamy do udziału w warsztatach. Informacji udziela i zapisy przyjmuje br. Piotr. Prezentacja Nieszporów – koncert odbędzie się w niedzielę, 18 marca, o godz. 13.30 i potrwa 45 minut. Serdecznie zapraszamy.
  7. Spowiedź Wielkopostna w naszej Parafii w sobotę, 24 marca, przed Niedzielą Palmową. Grafik spowiedzi w Dekanacie Mogilno umieszczony jest na stronie internetowej parafii.
  8. Świąteczna spowiedź i Komunia Święta dla chorych będzie w Wielką Środę, 28 marca, od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenie osób dodatkowych w biurze parafialnym. Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę kwietnia, jak zwykle, od godz. 8.00.
  9. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do dużej skarbony. Prośba, aby członkowie Żywego Różańca składali ofiary na kwiaty również do skarbony w kościele.
  10. Nasza parafia organizuje po raz trzeci pielgrzymkę rowerową z Mogilna do Częstochowy, w dniach od 30 czerwca do 4 lipca /długość 315km/, a także w dniach od 5 do 8 lipca z Częstochowy do Krakowa Łagiewnik Szlakiem Jury Krakowsko – Częstochowskiej do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy chętnych od 14 roku życia. Zapisy w biurze parafialnym i zakrystii. Szczegółowych informacji udziela o. Proboszcz.
  11. Zarząd Stowarzyszenia Europejskie Centrum Spotkań „Wojciech-Adalbert” w Mogilnie przypomina, że dnia 15 marca o godzinie 19.00, w siedzibie Stowarzyszenia, odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia. Proponowany porządek obrad został umieszczony na stronie internetowej parafii.
  • Wyjazd na Koncert do Lubostronia dziś o godz. 15.30. Bus będzie podstawiony przy skwerze Św. Wojciecha
  • W środę, 14 marca, w godzinach od 16.00 do 18.00 Parafialna Caritas będzie wydawać żywność pozyskaną w ramach akcji Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas – Tak pomagam. Po odbiór mogą się zgłaszać osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej.
  • Trwa wielkopostna zbiórka żywności. Nadal można składać produkty do wystawionego w kościele kosza.
  • W sobotę, 24 marca, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Poznania na Misterium Męki Pańskiej, na Cytadeli. Koszt 20 zł. od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii.
  • W niedzielę, 25 marca, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Bydgoszczy na Misterium Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci w Fordonie. Koszt 20 zł. od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii.
  • W niedzielę, 25 marca, Parafialna Caritas będzie rozprowadzać palmy i mazurki. Pozyskane środki zasilą konto organizacji festynu z okazji Dnia Dziecka.

Śp. Elżbietę Kostrzewa i Śp. Piotra Barczaka – wieczny odpoczynek…