III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dyżur porad prawnych w poniedziałek, 5 marca, po wieczornej Mszy św.
  2. Wymiana tajemnic różańcowych w środę, 7 marca, po Mszy św. o godz. 18.00.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła.
  4. Biblioteka parafialna będzie czynna w przyszłą niedzielę, 11 marca.
  5. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z mogileńskiego klasztoru w piątek, 16 marca, po Mszy św. o godz. 20.00. Z Mogilna zaplanowane są 4 trasy – pierwsza wokół Mogilna / początek w klasztorze i koniec w klasztorze (26 km), druga do Markowic (40 km), trzecia do katedry w Gnieźnie (42 km) oraz czwarta do Lichenia (55 km). Więcej informacji na plakacie, na stronie internetowej Parafii oraz na stronie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
  6. Rekolekcje parafialne dla dorosłych rozpoczniemy w sobotę, 17 marca, Mszą św. o godz. 18.00; potrwają one do środy 21 marca. Rekolekcje dla wspólnoty parafialnej poprowadzi o. Piotr Zajączkowski, nasz współbrat, duszpasterz rodzin. Temat rekolekcji: „Małżeństwo to pomysł Pana Boga”.
  7. Od 16 do 18 marca w klasztorze odbędą się warsztaty muzyczno-formacyjne, które poprowadzi dyrygent
    i kompozytor muzyki liturgicznej Paweł Bębenek. Tematem przewodnim będą Nieszpory o Niepokalanym Sercu Maryi. Zapraszamy do udziału w warsztatach. Informacji udziela i zapisy przyjmuje br. Piotr.
  8. Spowiedź Wielkopostna w naszej Parafii w sobotę, 24 marca, przed Niedzielą Palmową. Grafik spowiedzi w Dekanacie Mogilno umieszczony zostanie na stronie internetowej parafii.
  9. Świąteczna spowiedź i Komunia Święta dla chorych będzie w Wielką Środę, 28 marca, od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenie osób dodatkowych w biurze parafialnym. Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę kwietnia, jak zwykle, od godz. 8.00.
  10. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do dużej skarbony. Prośba, aby członkowie Żywego Różańca składali ofiary na kwiaty również do skarbony w kościele.
  11. Nasza parafia organizuje po raz trzeci pielgrzymkę rowerową z Mogilna do Częstochowy, w dniach od 30 czerwca do 4 lipca /długość 315km/, a także w dniach od 5 do 8 lipca z Częstochowy do Krakowa Łagiewnik Szlakiem Jury Krakowsko – Częstochowskiej do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy chętnych od 14 roku życia. Zapisy w biurze parafialnym i zakrystii. Szczegółowych informacji udziela o. Proboszcz.
  12. Zarząd Stowarzyszenia Europejskie Centrum Spotkań „Wojciech-Adalbert” w Mogilnie zawiadamia, że dnia 15 marca o godzinie 19.00, w siedzibie Stowarzyszenia, odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia. Proponowany porządek obrad został umieszczony na stronie internetowej parafii.
  • Świece Caritas na stół wielkanocny można nabyć przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym. Cena świecy 10 zł.
  • Trwa akcja Wielkopostna Skarbonka. Skarbonki wyłożone są na stoliku. Zachęcamy, aby w to szlachetne dzieło włączyło się jak najwięcej rodzin, a przede wszystkim dzieci. Przypominamy, że do skarbonek dzieci składają dobrowolne ofiary z części swoich oszczędności. Ma to być dar serca dla dzieci potrzebujących pomocy. Złożenie zawartości skarbonek przed ołtarzem Pańskim nastąpi w Niedzielę Miłosierdzia.
  • W piątek 9 marca i sobotę 10 marca w sklepach sieci Biedronka i Mila znajdujących się na terenie Mogilna przeprowadzona zostanie zbiórka żywności. Do koszy można będzie wkładać produkty z dłuższym terminem ważności. Zbiórka odbywa się w ramach akcji Ogólnopolska zbiórka żywności Caritas – Tak pomagam. Z produktów tych zostaną przygotowane paczki dla ubogich.
  • Trwa wielkopostną zbiórkę żywności. Nadal  można składać produkty do wystawionego w kościele kosza.
  • Wyjazd na Koncert  do Lubostronia w niedzielę, 11 marca, o godz. 15.30. Bus będzie podstawiony przy skwerze Św. Wojciecha.
  • W niedzielę,  25  marca, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Bydgoszczy na Misterium Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci w Fordonie. Koszt 20 zł. od osoby.  Zapisy i wpłaty w zakrystii po Mszy św.
  • W dniach 6-10 czerwca 2018 r. Parafialna Caritas  organizuje wycieczkę. W programie m.in. Wieliczka, Zakopane, Budapeszt, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice i Oświęcim. Bliższe informacje można uzyskać w biurze Caritas, w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św.

Do wieczności Pan Bóg powołał:

Śp. Ryszarda Wiśniewskiego i Śp. Grażynę Porada – wieczny odpoczynek…