II Niedziela Wielkiego Postu

1. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła zebraliśmy 1458 PLN.

2. Harcerski Krąg Seniorów Ziemi Mogileńskiej serdecznie zaprasza do kościoła klasztornego na Mszę św. w czwartek, 1 marca, o godz. 16.00. Mszę św. poprzedzi krótka prelekcja w kościele a następnie w sali kamiennej klasztoru, miejsca spotkań Skautów Europy, poświęcenie obrazu Bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego patrona polskich harcerzy oraz sztandaru.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

• W pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo i modlitwa w intencji o nowe powołania po Mszy św. wieczornej.

• W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na adoracją Najświętszego Sakramentu do bocznej kaplicy – Najświętszego Serca Jezusa od godz. 15.00. O godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia i do wieczornej Mszy św. modlitwa w ciszy. Serdecznie zapraszamy.

• W pierwszy piątek miesiąca w ramach comiesięcznego czuwania nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18.30 z udziałem kandydatów do bierzmowania z pierwszego i drugiego roku przygotowania.

• W pierwszą sobotę – modlitwa różańcowa o godz. 17.30.

• Spowiedź w pierwszy czwartek i sobotę miesiąca od godz. 17.30, w pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.00.

• Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę od godz. 8.00.

1. Zbiórka gromady Wilczków, w przyszłą sobotę, 3 marca, o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy chłopców
    w wieku od 8 do 12 lat, którzy są zainteresowani przystąpieniem do Skautów Europy. Ciągle aktualne pozostaje zapotrzebowanie na opiekunkę (Akelę) dla żeńskiej gromady Wilczków, która, mamy nadzieję, powstanie przy naszym klasztorze.

2. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z mogileńskiego klasztoru w piątek, 16 marca, po Mszy św. o godz. 20.00. Jest to indywidualna forma rozważania Męki Pańskiej. Jej zaletą jest podjęcie realnego zmagania się z własnymi słabościami, bólem oraz zmęczeniem podczas całonocnej długiej wędrówki. Dzięki temu łatwiej jest przeżyć rozważanie cierpienia Chrystusa. Z Mogilna zaplanowane są 4 trasy – pierwsza wokół Mogilna / początek
    w klasztorze i koniec w klasztorze (26 km), druga do Markowic (40 km), trzecia do katedry w Gnieźnie (42 km) oraz czwarta do Lichenia (55 km). Więcej informacji na plakacie, na stronie internetowej Parafii oraz na stronie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej formie Drogi Krzyżowej.

3. Rekolekcje parafialne dla dorosłych rozpoczniemy w sobotę, 17 marca, Mszą św. o godz. 18.00; potrwają one do środy 21 marca. Rekolekcje dla wspólnoty parafialnej poprowadzi o. Piotr Zajączkowski, nasz współbrat, duszpasterz rodzin. Temat rekolekcji: „Małżeństwo to pomysł Pana Boga”.

4. Od 16 do 18 marca w klasztorze odbędą się warsztaty muzyczno-formacyjne, które poprowadzi dyrygent
    i kompozytor muzyki liturgicznej Paweł Bębenek. Tematem przewodnim będą Nieszpory o Niepokalanym Sercu Maryi. Zapraszamy do udziału w warsztatach. Informacji udziela i zapisy przyjmuje br. Piotr.

5. Nasza parafia organizuje po raz trzeci pielgrzymkę rowerową z Mogilna do Częstochowy, w dniach od 30 czerwca do 4 lipca /długość 315km/, a także w dniach od 5 do 8 lipca z Częstochowy do Krakowa Łagiewnik Szlakiem Jury Krakowsko – Częstochowskiej do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy chętnych od 14 roku życia. Zapisy w biurze parafialnym i zakrystii. Szczegółowych informacji udziela o. Proboszcz.

6. Zarząd Stowarzyszenia Europejskie Centrum Spotkań „Wojciech-Adalbert” w Mogilnie zawiadamia, że dnia 15 marca o godzinie 19.00, w siedzibie Stowarzyszenia, odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia. Proponowany porządek obrad został umieszczony na stronie internetowej parafii.

7. Świece Caritas na stół wielkanocny można nabyć przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym. Cena świecy 10 zł. Zakup świecy stanowi wyraz naszego materialnego wsparcia dla osób potrzebujących pomocy. Bardzo prosimy o zapoznanie się z pozostałymi ogłoszeniami Caritas na stronie internetowej parafii, między innymi o wyjeździe do Lubostronia na koncert w dniu 11 marca i wycieczce w dniach 6-10 czerwca br. do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wieliczki Oświęcimia, Zakopanego, Budapesztu i innych miejsc.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty Kościoła:
Nikodema Witkowskiego

Śp. Stanisława Jaszyka  – wieczny odpoczynek…