V Niedziela Zwykła

1. Dziś po Mszy Św. zapraszamy do biblioteki parafialnej.

2. Dyżur porad prawnych w poniedziałek, 5 lutego, po wieczornej Mszy św.

3. Wymiana tajemnic różańcowych w środę, 7 lutego, po Mszy św. o godz. 18.00.
  4. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy w piątek, 9 lutego, na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie.

5. W niedzielę, 11 lutego, wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy chorych na Mszę św. połączoną z sakramentem namaszczenia chorych – w niedzielę 11 lutego o godz. 12.30. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie w refektarzu i krużgankach klasztoru; będzie również możliwość bezpłatnej kontroli poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego i słuchu. Prosimy najbliższe rodziny i opiekunów o przywiezienie osoby chore i starsze do kościoła. W sytuacji trudności z dowiezieniem prosimy zgłaszać osoby z podaniem adresu do kancelarii parafii.

6. Skauci Europy działający przy naszej Parafii, zapraszają na kiermasz słodkości w niedzielę, 11 lutego, po Mszach Świętych w krużgankach klasztoru. Zebrane pieniądze chcieliby przeznaczyć na zakup sprzętu biwakowego dla gromady wilczków.

7. W niedzielę,  11 lutego, Parafialna Caritas organizuje wyjazd na Koncert Walentynkowy do Lubostronia. Koszt  25 zł. od osoby. Wyjazd o godz. 15.30. Bus będzie podstawiony przy skwerze św. Wojciecha.

8. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w poniedziałek, 12 lutego, o godz. 19.00.

9. W niedzielę, 18 lutego, będziemy zbierać do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła.

10. Duszpasterstwo młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej organizuje wyjazd na 34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie, które odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. Wylot z Polski będzie około 15 stycznia. Bliższe informacje u br. Piotra Krawczyka lub u ks. Wojciecha Orzechowskiego diecezjalnego duszpasterza młodzieży. Na zgłoszenia czekamy do końca lutego.

11. Parafialna Caritas zwraca się, do osób dobrej woli, z prośbą o przekazanie 1 % podatku. Aby tego dokonać, należy na końcu zeznania podatkowego PIT w pozycji OPP wpisać: Nr KRS Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej (0000195886) z dopiskiem dla Parafii św. Jana Apostoła w Mogilnie. Przypominamy, iż środki z 1% chcemy przeznaczyć na podjazd dla niepełnosprawnych przy naszym klasztorze.

Śp. Eugeniusza Głowackiego – wieczny odpoczynek…