IV Niedziela Zwykła

1. Przypominamy, uzupełnienie kolędy nastąpi po 29 stycznia, bardzo prosimy chętnych o zgłoszenia, osobiście lub telefonicznie w biurze parafialnym.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

• W pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo i modlitwa w intencji o nowe powołania po Mszy św. wieczornej

• W pierwszy piątek miesiąca o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z pierwszego i drugiego roku przygotowania

• Spowiedź w pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca od godz. 17.30

• Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 8.00

1. W piątek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Porządek Mszy św. w tym dniu: w kościele klasztornym o godz. 8.00, 9.30 i 18.00, w Dąbrówce o godz. 16.00. Na każdej Mszy św. poświęcone zostaną świece, o godz. 18.00 świece dzieci pierwszokomunijnych. Święto Ofiarowania Pańskiego jest Dniem Życia Konsekrowanego.

2. Biblioteka parafialna będzie czynna w niedzielę 4 lutego.
  3. W niedzielę 11 lutego wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy chorych na Mszę św. połączoną z sakramentem namaszczenia chorych – w niedzielę 11 lutego o godz. 12.30. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie w refektarzu i krużgankach klasztoru; będzie również możliwość bezpłatnej kontroli poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego i słuchu. Prosimy najbliższe rodziny i opiekunów o przywiezienie osoby chore i starsze do kościoła. W sytuacji trudności z dowiezieniem prosimy zgłaszać osoby z podaniem adresu do kancelarii parafii.

4. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w poniedziałek, 12 lutego, o godz. 19.00.

5. Duszpasterstwo młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej organizuje wyjazd na 34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie, które odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. Wylot z Polski będzie około 15 stycznia. Bliższe informacje u br. Piotra Krawczyka lub u ks. Wojciecha Orzechowskiego diecezjalnego duszpasterza młodzieży. Na zgłoszenia czekamy do końca lutego.

Śp. Jolantę Poturała – wieczny odpoczynek…