II Niedziela Zwykła

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Uchodźcy i Migranta. Wśród migrantów znajduje się rzesza Polaków, przebywająca poza granicami naszego kraju. Pamiętajmy o modlitwie w intencji osób dotkniętych dramatem wojny i zmuszonych do poszukiwania bezpiecznego miejsca swojej egzystencji, ale również tych, którzy doświadczają ciężar rozłąki z bliskimi osobami z powodów ekonomicznych.

2. Trwa wizyta duszpasterska w naszej Parafii, plan kolędy na bieżący tydzień można zabrać ze stolika. Na wioski i do miejsc oddalonych prosimy o podwiezienie. Informujemy również, że uzupełnienie kolędy nastąpi w tygodniu po 29 stycznia, bardzo prosimy chętnych o zgłoszenia, osobiście lub telefonicznie w biurze parafialnym.

3. Dziś zbieramy do puszek na cele parafialne związane z ogrzewaniem kościoła.

4. W czwartek, 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Każdy z nas może włączyć się aktywnie w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan przez uczestnictwo we Mszy św., osobistą modlitwę, post, jałmużnę, studium itp. Pamiętamy o słowach Pana Jezusa, który modlił się w Wieczerniku, aby nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.

5. Msza św. z okazji imienin br. Jarosława w niedzielę, 21 stycznia, o godz. 18.00. Podczas tej Mszy świętej poświęcimy obraz Świętego O. Pio w kaplicy spowiedniczej. Szczególne podziękowania kierujemy do Państwa Alfredy i Grzegorza Jędrzejczak za dar tego obrazu. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św.

6. Parafialny Zespół Caritas organizuje Wenecki Bal Maskowy dla dzieci, Zabawa odbędzie się w przyszłą niedzielę, 21 stycznia, o godzinie 15.00 w  Sali Mogileńskiego Domu Kultury przy ul. Rynek 10. Serdecznie zapraszamy.

7. We wtorek, 23 stycznia, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio lub w biurze parafialnym.

8. Koło Przyjaciół Radia Maryja może sprowadzić film o bł. Karolinie Kózkównie pt. „Zerwany kłos”. W komplecie są dwie płyty DVD z filmem i CD z muzyką filmową, koszt kompletu 19 zł. Chętne osoby prosimy o wpłatę 19 zł do 18 stycznia. Wpłacać można u przewodniczącej koła po wieczornej Mszy św. lub w zakrystii.

Śp. Annę Paulus i Śp. Adama Wichłacza – wieczny odpoczynek…