IV Niedziela Adwentu, Wigilia Narodzenia Pańskiego

1. Do puszek w ubiegłą niedzielę na cele parafialne związane z malowaniem sklepień kryształowych w nawach bocznych zebraliśmy 1720 zł . Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

2. Serdeczne dziękujemy ofiarodawcom choinek do naszej świątyni: Państwu Lidii i Hieronimowi Rumianowskim, Panu Leszkowi Ratajczakowi i Lasom Państwowym – Nadleśnictwu Miradz, a także Panu Sławomirowi Kusiowi za dowóz drzew.

3. Dziękujemy, również kilku osobom, które pomogły w wysprzątaniu i przygotowaniu świątyni na święta, młodzieży za wystrój choinek, Panom kościelnym i Bratu Jarkowi za przygotowanie żłóbka.

4. Zakończyliśmy już wszystkie prace zaplanowane na ten rok, zakres ich był bardzo duży, udało się wykonać prace konserwatorskie w kościele: nawy boczne, malowidło pod chórem, kruchtę i Kaplicę Serca Jezusowego; wszystkie krypty kościoła włącznie z posadzkami i instalacją elektryczną; zabytki ruchome: sześć pozostałych zacheuszek w nawie głównej oraz część barokowych, intarsjowanych szaf w zakrystii, a także aranżację skarpy od strony południowej. Na przyszły rok został dotychczas złożony wniosek do Ministerstwa Kultury na renowację posadzki w kościele oraz do Urzędu Marszałkowskiego na dokończenie prac przy szafach zakrystyjnych. Dziękujemy Wam za wsparcie duchowe i materialne oraz cierpliwe znoszenie utrudnień. Koszt wszystkich wspomnianych wyżej prac wyniósł 512.824,63 gr. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krypt po renowacji i na stronę internetową parafii.

5. Światło Betlejemskie można zanieść do swoich domów.

6. W godzinach popołudniowych rozpoczniemy Wigilię Bożego Narodzenia. Dziś nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. Przypominamy o godnym przeżywaniu wieczerzy wigilijnej: wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii według św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, szczerych życzeniach i kolędowaniu. Wieczerza wigilijna ma charakter religijny i rodzinny, dlatego nie należy przy tej okazji spożywać alkoholu.

7. Uroczystość Bożego Narodzenia w Parafii będziemy przeżywać w następującym porządku:
  • W Dąbrówce – Msza św. – Pasterka o godz. 22.00
  • W kościele klasztornym, zgodnie z kapucyńską Tradycją, o godz. 23.20 uroczyste wniesienie figury Dzieciątka Jezus do kościoła – rozważanie franciszkańskie przy żłóbku, następnie modlitwa liturgiczna Godzina Czytań z udziałem wiernych; o godz. 24.00 Msza św. Pasterska w intencji Parafian. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

1. W pierwszy dzień świąt, 25 grudnia, nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
  2. Odpust Parafialny ku czci św. Jana Apostoła w środę, 27 grudnia. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00. Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi Ks. Andrzej Panasiuk. Oprawę liturgiczną ubogaci Chór z Parafii św. Antoniego z Torunia. Tradycyjnie kilkoro naszych parafian zostanie wyróżnionych. Podczas tej Mszy św. o 18.00 zostanie poświęcone wino.

3. Zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w czwartek, 28 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 18.00.
  4. W niedzielę, 31 grudnia, kończy się rok kalendarzowy. Nabożeństwo dziękczynno – błagalne w kończącym się roku o godz. 17.30. Nowy Rok rozpoczniemy Mszą św. o godz. 24.00, po której złożymy sobie życzenia noworoczne. Serdecznie zapraszamy.

5. W poniedziałek, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

6. Przypominamy, iż wizyta duszpasterska w Parafii zaplanowana jest w dniach od 2 do 29 stycznia. Plan kolędy jest umieszczony na stronie internetowej Parafii oraz w gablocie przy kościele.

7. W Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, pragniemy już po raz trzeci wyruszyć z orszakiem świątecznym, aby oddać pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Mogilna i okolic z całymi rodzinami na Rynek mogileński (przy pomniku). 6 stycznia o godz. 15.00 przywitamy Trzech Mędrców i wyruszymy do Betlejem w kościele klasztornym, gdzie złożymy dary i pokolędujemy. Zachęcamy dzieci do przebrania się w stroje Królów ze Wschodu. Prosimy zabrać ze sobą papierowe serce z wypisanym dobrym uczynkiem, aby ofiarować je Jezusowi.

8. Informujemy, że w pierwszą sobotę miesiąca stycznia, z racji na kolędę, nie będzie odwiedzin chorych z Komunią św.