III Niedziela Adwentu

1. W ubiegłą niedzielę do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 950,23 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. Dziś zbiórka do puszek na cele parafialne związane z malowaniem sklepień kryształowych w nawach bocznych. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie. Koszt malowania wynosi 4500 zł.
  3. Opłatki na stół wigilijny i świece Caritas można nabywać przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym. Opłatki nabywane w kościele i biurze parafialnym są już poświęcone.
  4. Do naszego miasta przybędzie Światło Betlejemskie; przyjęcie Światła w naszej Parafii nastąpi we wtorek,  19 grudnia, o godz. 18.00 na Mszy św. roratniej. Światło Betlejemskie będzie można zanieść do swoich domów.
  5. Zapraszamy wszystkich chętnych parafian do pomocy w wysprzątaniu świątyni na święta, w najbliższy czwartek, 21 grudnia, na godz. 14.30.
  6. Spowiedź chorych w domach i Komunia Święta świąteczna 21 grudnia, w czwartek, od godz. 14.00. Osoby, które nie są ujęte w kartotece chorych prosimy zgłaszać osobiście lub telefonicznie w biurze parafialnym.
  7. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w sobotę 23 grudnia. Plan spowiedzi adwentowej w naszym dekanacie umieszczony jest na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem.
  8. W sobotę, 23 grudnia, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio lub w biurze parafialnym.
  9. Przyszła niedziela 24 grudnia jest liturgicznie czwartą niedzielą Adwentu i jednocześnie Wigilią Bożego Narodzenia. Msze Św. w tym dniu jak w niedzielę z wyjątkiem, nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. Przypominamy o godnym przeżywaniu wieczerzy wigilijnej: wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii według św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, szczerych życzeniach i kolędowaniu. Wieczerza wigilijna ma charakter religijny i rodzinny, dlatego nie należy przy tej okazji spożywać alkoholu.
  10. Uroczystość Bożego Narodzenia w Parafii będziemy przeżywać w następującym porządku:
  • W Dąbrówce – Msza św. – Pasterka o godz. 22.00
  • W kościele klasztornym, zgodnie z kapucyńską Tradycją, o godz. 23.20 uroczyste wniesienie figury Dzieciątka Jezus do kościoła – rozważanie franciszkańskie przy żłóbku, następnie modlitwa liturgiczna Godzina Czytań z udziałem wiernych; o godz. 24.00 Msza św. Pasterska w intencji Parafian. Zapraszamy do wspólnego świętowania.
  1. W pierwszy dzień świąt, 25 grudnia, nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
  2. Odpust Parafialny ku czci św. Jana Apostoła w środę, 27 grudnia. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00. Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi Ks. Andrzej Panasiuk. Oprawę liturgiczną ubogaci Chór z Parafii św. Antoniego z Torunia. Tradycyjnie kilkoro naszych parafian zostanie wyróżnionych. Podczas tej Mszy św. o 18.00 zostanie poświęcone wino.
  • W ramach przeprowadzonej akcji Ogólnopolska zbiórka żywności Caritas – Tak pomagam, w dniach 8 i 9 grudnia, w sklepach sieci Biedronka znajdujących się na terenie Mogilna, zebrano  327,57 kg artykułów żywnościowych. Wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom  Parafialna Caritas składa staropolskie Bóg zapłać. Szczególne podziękowania dla Pani Marii Błotnickiej, Pani Joanny Matelskiej i grupy wolontariuszy z mogileńskiego Gimnazjum.
  • Nadal trwa zbiórka żywności. Produkty można składać do wystawionego w kościele kosza. Z darów tych, zostaną przygotowane paczki świąteczne dla ubogich.
  • Dzisiaj Caritas rozprowadza pierniki i sianko. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na organizację Weneckiego Balu Maskowego dla dzieci, który odbędzie się 21 stycznia 2018 r., w sali MDK w Mogilnie.
  • W ramach akcji Drzewko Dobrego Serca, w  naszym kościele w ubiegłą niedzielę pojawiło się  drzewko, na którym zawieszone są serduszka  z podanym wiekiem i płcią dziecka. Każdy kto chciałby włączyć się w to dzieło, może przygotować paczkę słodyczy, nakleić zabrane serduszko i złożyć przy drzewku. Akcja potrwa do końca Adwentu. Wśród wybranych są dzieci w wieku od 1,5 do 12 lat – nieuleczalnie chore i z rodzin znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.

Do wieczności Pan Bóg powołał:

Śp. Adama Kaźmierczaka – wieczny odpoczynek…