II Niedziela Adwentu

1.  Zapraszamy na Msze św. roratnie w poniedziałki i wtorki o godz. 18.00 ze szczególnym udziałem dzieci, od środy do soboty o godz. 6.30; w kaplicy w Dąbrówce w sobotę 16 grudnia, o godz. 7.00.
  2. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Polsce i wśród Polonii, jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na potrzeby kościołów, w których posługują bracia kapucyni na Białorusi i na Łotwie.
  3. Spotkanie organizacyjne Stowarzyszenia Europejskie Centrum Spotkań Wojciech Adalbert odbędzie się w poniedziałek, 11 grudnia, o godz. 19.00 w klasztorze.
  4. Zbiórka do puszek na cele parafialne związane z malowaniem sklepień kryształowych w nawach bocznych w przyszłą niedzielę 17 grudnia.
  5. Opłatki na stół wigilijny i świece Caritas można nabywać przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym. Opłatki nabywane w kościele i biurze parafialnym są już poświęcone.
  6. Spowiedź chorych w domach i Komunia Święta świąteczna – 21 grudnia, w czwartek, od godz. 14.00. Osoby, które nie są ujęte w kartotece chorych prosimy zgłaszać osobiście lub telefonicznie w biurze parafialnym.
  7. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w sobotę 23 grudnia. Plan spowiedzi adwentowej w naszym dekanacie umieszczony jest na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem.
  8. Przypominamy o organizowanej pielgrzymce samolotowo – autokarowej do Ziemi Świętej w przyszłym roku 2018, w dniach 3 – 9 maja. Wraz z Komisariatem Ziemi Świętej – Franciszkanami – Kustoszami Miejsc Świętych pragniemy nawiedzić ziemię Pana Jezusa. Koszt pielgrzymki 1450 zł i 670 USD. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Parafii i na plakacie. Zgłoszenia przyjmuje O. Piotr Krawczyk. Osoby zainteresowane prosimy o zadeklarowanie swojego udziału.
  9. Wizyta duszpasterska w Parafii zaplanowana jest w dniach od 2 do 29 stycznia. Plan kolędy jest przygotowany i w najbliższym tygodniu będzie umieszczony na stronie internetowej Parafii oraz w gablocie przy kościele.
  • Dziś Parafialny Zespół Caritas i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bielicach zapraszają na krużganki klasztoru na Jarmark Adwentowy.
  • W poniedziałek, 11 grudnia, biuro Caritas będzie nieczynne.
  • W środę, 13 grudnia, w godz. od 16.00 do 18.00, Parafialna Caritas wydawać będzie paczki żywnościowe.
  • Po ich odbiór mogą się zgłaszać osoby samotne i rodziny z naszej Parafii, znajdujące się w bardzo trudnej sytuacji materialnej.
  • Nadal można składać produkty żywnościowe do wystawionego w kościele kosza.