I Niedziela Adwentu

1. Dziś rozpoczynamy czas Adwentu i nowy Rok liturgiczny z przesłaniem: Duch, który umacnia miłość. W naszym kościele przeżywamy rekolekcje, które potrwają do wtorku 5 grudnia. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00 podczas Mszy św. roratniej. Serdecznie zapraszamy.

2. Msze św. roratnie w Adwencie sprawowane będą od środy do soboty o godz. 6.30, natomiast w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00 z homilią dla dzieci. Msze św. roratnie w kaplicy w Dąbrówce sprawowane będą w sobotę 9 i 16 grudnia o godz. 7.00.

3. Dzisiaj po Mszy św. zapraszamy do biblioteki parafialnej.

4. Wymiana tajemnic różańcowych w środę, 6 grudnia, po Mszy św. o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, spowiedź o godz. 17.30, nabożeństwo i modlitwa w intencji o nowe powołania po Mszy św. wieczornej.

6. W piątek, 8 grudnia, obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu o godzinie 8.00, 9.30 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone medaliki dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

7. Przyszła niedziela obchodzona jest w Polsce i wśród Polonii, jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby kościołów, w których posługują bracia kapucyni na Białorusi i na Łotwie.

8. Zbiórka do puszek na cele parafialne związane z malowaniem sklepień kryształowych w nawach bocznych w niedzielę 17 grudnia.

9. W okresie Adwentu Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę żywności. Od dziś można składać produkty do wystawionego w kościele kosza.

10. W piątek 8 i sobotę 9 grudnia, w sklepach sieci Biedronka znajdujących się na terenie Mogilna, przeprowadzona zostanie zbiórka żywności. Do wystawionych koszy będzie można składać artykuły spożywcze z długim terminem ważności. Z zebranych produktów Parafialna Caritas przygotuje świąteczne paczki dla ubogich – osób samotnych i rodzin. Zbiórka odbywa się w ramach zainicjowanej przez Caritas Polska akcji Ogólnopolska zbiórka żywności Caritas – Tak pomagam.

11. W niedzielę, 10 grudnia, Parafialny Zespół Caritas i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bielicach zapraszają na krużganki  klasztoru na Jarmark Adwentowy.

12. W poniedziałek, 11 grudnia, biuro Caritas będzie nieczynne.

13. Spotkanie organizacyjne Stowarzyszenia Europejskie Centrum Spotkań Wojciech Adalbert odbędzie się
    w poniedziałek, 11 grudnia, o godz. 19.00 w klasztorze.

14. Opłatki na stół wigilijny i świece Caritas można nabywać przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym. Opłatki nabywane w kościele i biurze parafialnym są już poświęcone.

15. Spowiedź chorych w domach i Komunia Święta świąteczna – 21 grudnia, w czwartek, od godz. 14.00. Osoby, które nie są ujęte w kartotece chorych prosimy zgłaszać osobiście lub telefonicznie w biurze parafialnym.

16. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w sobotę 23 grudnia. Plan spowiedzi adwentowej w naszym dekanacie umieszczony jest na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem.

17. Informujemy o współorganizowaniu pielgrzymki samolotowo – autokarowej do Ziemi Świętej w przyszłym roku 2018, w dniach 3 – 9 maja. Wraz z Komisariatem Ziemi Świętej – Franciszkanami – Kustoszami Miejsc Świętych pragniemy nawiedzić ziemię Pana Jezusa. Koszt pielgrzymki 1450 zł i 670 USD. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Parafii i na plakacie. Zgłoszenia przyjmuje O. Piotr Krawczyk.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty KOŚCIOŁA:

Julię Popielską, Nelę Gwiazda i Franciszka Cierpisza