Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. W ubiegłą niedzielę w klasztorze do puszek na leczenie chorej Alicji zebraliśmy 2041,62 zł, w Dąbrówce 711 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Spotkanie pielgrzymów i sympatyków Pielgrzymki Rowerowej do Częstochowy dziś o godz. 19.00 w klasztorze. Serdecznie zapraszamy.

3. Spotkanie Rady Duszpasterskiej, w poniedziałek, 27 listopada, o godz. 19.00.

4. Spotkanie Rady Ekonomicznej, we wtorek, 28 listopada, o godz. 19.00.

5. Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych w środę, 29 listopada, na Mszę św. o godz. 18.00, po której nastąpi spotkanie.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

• W pierwszy piątek miesiąca o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z pierwszego i drugiego roku przygotowania. Na spotkanie zapraszamy również wszystkich parafian, którzy chcieliby uczestniczyć w czuwaniu.

• Modlitwa różańcowa w pierwszą sobotę o godz. 17.30.

• Spowiedź w piątek i sobotę miesiąca od godz. 17.30.

• Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę od godz. 8.00.

1. W tym tygodniu zakończyliśmy prace konserwatorskie w kościele górnym, do przyszłego piątku zakończą się prace w kryptach kościoła. W związku z tym zwracamy się z prośbą o pomoc w wysprzątaniu świątyni. Zapraszamy wszystkich chętnych w najbliższy piątek na godz. 14.30. 21 grudnia, zapraszamy parafian do pomocy w wysprzątaniu świątyni na święta.

2. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, rozpoczynamy czas Adwentu i nowy Rok liturgiczny z przesłaniem: Duch, który umacnia miłość. W naszym kościele pragniemy przeżyć rekolekcje, które potrwają od niedzieli 3 grudnia do wtorku 5 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Radosław Gołębiewski proboszcz Parafii św. Antoniego w Braniewie.

3. Poświęcenie modlitewników dla dzieci pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę, 3 grudnia, na Mszy św. o godz. 11.00.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy do biblioteki parafialnej.

5. Msze św. roratnie w Adwencie sprawowane będą od środy do soboty o godz. 6.30, natomiast w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00 z homilią dla dzieci. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Msze św. roratnie w kaplicy w Dąbrówce sprawowane będą w sobotę 9 i 16 grudnia o godz. 7.00.

6. Spotkanie organizacyjne Stowarzyszenia Europejskie Centrum Spotkań Wojciech Adalbert odbędzie się w poniedziałek, 11 grudnia, o godz. 19.00 w klasztorze.

7. Wyjazd do Torunia na XXVI rocznicę powstania Radia Maryja w sobotę, 2 grudnia, o godz. 9.00 ze skweru Św. Wojciecha.

8. Informujemy o współorganizowaniu pielgrzymki samolotowo – autokarowej do Ziemi Świętej w przyszłym roku 2018, w dniach 3 – 9 maja. Wraz z Komisariatem Ziemi Świętej – Franciszkanami – Kustoszami Miejsc Świętych pragniemy nawiedzić ziemię Pana Jezusa. Koszt pielgrzymki 1450 zł i 670 USD. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Parafii i na plakacie. Zgłoszenia przyjmuje O. Piotr Krawczyk.

Do wieczności Pan Bóg powołał:

Śp. Józefa Zmarlaka – wieczny odpoczynek…