XXXI Niedziela Zwykła

1. Pani Ewa Cienkowska bardzo serdecznie dziękuje wspólnocie parafialnej za złożone ofiary przeznaczone na zakup nowej protezy ręki. Zebrano kwotę 3600,16 zł. Niech dobry Bóg wynagradza swym błogosławieństwem.
  2. W miniony wtorek odbył się Bal Wszystkich Świętych, składamy serdeczne podziękowania: paniom katechetkom ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Skautkom i młodzieży działającej przy naszej parafii za przygotowanie balu i poprowadzenie zabaw, Parafialnej Caritas i wolontariuszom za przygotowanie poczęstunku. Dziękujemy dzieciom, rodzicom i dziadkom za obecność, a Policji i Straży Miejskiej za zabezpieczenie trasy przejścia uczestników balu.
  3. Dziś po Mszy Św. zapraszamy do biblioteki parafialnej.
  4. Od dziś rozpoczyna się w naszej parafii Kurs przedmałżeński. Spotkanie o godz. 16.00 w klasztorze.
  5. W sobotę, 11 listopada przypada kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, w tym dniu o godz. 11.00 sprawowana będzie Msza św. w kościele MBNP w Mogilnie. Po Mszy św. przejście na cmentarz, wspomnienie Polaków walczących o niepodległość i złożenie kwiatów. Włączmy się w obchody tej uroczystości, pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.
  6. Stowarzyszenie Europejskie Centrum Spotkań Wojciech Adalbert zaprasza na wspólne śpiewanie polskich pieśni patriotycznych, w sobotę, 11 listopada, o godz. 19.00 w kościele. W ten sposób pragniemy uczcić Święto Niepodległości i wyrazić swoją patriotyczną postawę.
  7. W sobotę, 11 listopada, Parafialna Caritas rozprowadzać będzie rogale marcińskie. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na bal karnawałowy dla dzieci.
  8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele parafialne związane z podejmowanymi w tym roku pracami remontami w kościele.
  9. W piątek, 17 listopada, Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy bł. Karoliny Kózkówny w Dąbrówce. Początek o godz. 9.00, prosimy mieszkańców Dąbrówki o przygotowanie grafiku czuwania. O godz. 17.00 Msza św. w kaplicy. Zachęcamy do modlitwy adoracyjnej.
  10. Zapraszamy młodzież na święto bł. Karoliny, które odbędzie się w sobotę, 18 listopada, w Mogilnie
    i Dąbrówce. Porządek jest następujący:
  • 10:00 Spotkanie z Małgorzatą Hutek – świadectwo (Kino Wawrzyn)
  • 11.30 Przejście w pielgrzymce do kaplicy pw. bł. Karoliny w Dąbrówce
  • 13.15 Eucharystia – Duszpasterze Ledniccy
  • 14.30 Agapa (gorący posiłek i coś na słodko)
  • 15.30 Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem
  1. Spotkanie pielgrzymów i sympatyków Pielgrzymki Rowerowej do Częstochowy w niedzielę, 26 listopada, o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
  2. Spotkanie Rady Duszpasterskiej, w poniedziałek, 27 listopada, o godz. 19.00.
  3. Spotkanie Rady Ekonomicznej, we wtorek, 28 listopada, o godz. 19.00.
  4. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na XXVI rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd w sobotę, 2 grudnia, o godz. 9.00 ze skweru Św. Wojciecha, koszt 30 zł od osoby, zapisy w zakrystii po Mszy Św.
  5. W niedzielę 26 listopada, Parafialna Caritas organizuje wyjazd na koncert Stanisławy Celińskiej do Teatru Baj Pomorski w Toruniu. Koszt 100 zł od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii po Mszy św.
  6. W sobotę, 2 grudnia, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Berlina na Jarmark Bożonarodzeniowy. Koszt 80 zł. od osoby. Kwota ta obejmuje przejazd, ubezpieczenie i usługę przewodnicką. Zapisy i wpłaty w zakrystii po Mszy św.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty KOŚCIOŁA:

Aleksandra Praczyka