Uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła

1. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne zebraliśmy 848,85 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. We wtorek, 31 października, zapraszamy dzieci na Bal Wszystkich Świętych. Spotykanie na Rynku o godz. 16.30, następnie przejście do klasztoru (w razie deszczu spotykamy się w klasztorze). Zachęcamy, aby każde dziecko przebrało się za wybranego świętego. W klasztorze odbędzie się prezentacja świętych, zabawa i poczęstunek.
  3. W środę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jest następujący: o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 18.00 w kościele, o godz. 10.00 w kaplicy w Dąbrówce, na cmentarzu parafialnym o godz. 13.30. Początek procesji przy Figurze Chrystusa Zmartwychwstałego /Harcówka/o godz. 13.00. Msza św. będzie sprawowana przy Mauzoleum ks. Piotra Wawrzyniaka.
  4. Wymiana tajemnic w najbliższy czwartek, 2 listopada, po wieczornej Mszy św. o 18.00.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • W pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo i modlitwa w intencji o nowe powołania po Mszy św. wieczornej. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z pierwszego i drugiego roku przygotowania w listopadzie wyjątkowo odbędzie się w pierwszy czwartek miesiąca, czyli 2 listopada o godz. 19.00. Na spotkanie zapraszamy również wszystkich parafian, którzy chcieliby uczestniczyć w czuwaniu.
  • Spowiedź w pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca od godz. 17.30.
  • Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę od godz. 8.00.
  1. W przyszłą niedzielę, 5 listopada, zapraszamy do biblioteki parafialnej.
  2. Nasza parafia organizuje Kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie 5 listopada, o godz. 16.00, w klasztorze.
  3. Można jeszcze zamawiać wymienianki jednorazowe – druki do pobrania na stoliku. Bardzo prosimy, aby wymienianki całoroczne zgłaszać tylko w biurze parafialnym. Odczytywanie imion zmarłych i modlitwa różańcowa w ich intencji w dniach 2 – 7 listopada o godz. 17.30.
  4. Stowarzyszenie Europejskie Centrum Spotkań Wojciech Adalbert zaprasza na wspólne śpiewanie polskich pieśni patriotycznych, w sobotę, 11 listopada, o godz. 19.00 w kościele. W ten sposób pragniemy uczcić Święto Niepodległości i wyrazić swoją patriotyczną postawę.
  5. Ksiądz Prymas i Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej wyrażają szczere podziękowanie za zebrane ofiary na pomoc poszkodowanym podczas sierpniowych nawałnic zarówno przez parafie jak i ofiarodawców indywidualnych. Zebrano 460 370,36 zł., dzięki którym można było wspomóc 203 najbardziej poszkodowane rodziny. Pan Bóg niech wszystkim wynagrodzi!
  6. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na XXVI rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd w sobotę, 2 grudnia, o godz. 9.00 ze skweru Św. Wojciecha, koszt 30 zł od osoby, zapisy w zakrystii po Mszy Św.
  7. W niedzielę 26 listopada, Parafialna Caritas organizuje wyjazd na koncert Stanisławy Celińskiej do Teatru Baj Pomorski w Toruniu. Koszt 100 zł od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii po Mszy św.
  8. W sobotę, 2 grudnia, Parafialna Caritas organizuje wyjazd do Berlina na Jarmark Bożonarodzeniowy. Koszt 80 zł. od osoby. Kwota ta obejmuje przejazd, ubezpieczenie i usługę przewodnicką. Zapisy i wpłaty w zakrystii po Mszy św.

Śp. Krzysztofa Brożka – wieczny odpoczynek…