XXIX Niedziela Zwykła

1. W ubiegłą niedzielę do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku zebraliśmy 868,41 zł. Za złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Trwają intensywne prace we wnętrzu i podziemiach kościoła. W tym tygodniu zostały zamontowane witraże, które poddane były gruntownej renowacji. Dodatkowo od zewnątrz witraże są zabezpieczone szybą.

3. Jak co roku w październiku obchodzimy niedzielę misyjną oraz cały następujący po niej tydzień w duchu szczególnej troski o Misje. Chcemy dziękować dobremu Bogu za tych, którzy wyruszyli, by nieść Dobrą Nowinę na krańce świata. Szczególnie dziękujemy za naszych kapucyńskich misjonarzy, a wśród nich za braci z naszej Prowincji pracujących w Salwadorze, Gwatemali, Gabonie, Australii, Turcji, na Łotwie, na Białorusi, na Litwie, w Szwecji, w Wielkiej Brytanii, w Belgii i we Włoszech. Dziękując chcemy otoczyć ich naszą braterską modlitwą, a jednocześnie prosić Dobrego Boga o dar nowych powołań misyjnych z naszych wspólnot. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na wsparcie i działanie naszych misji.

4. Nabożeństwo różańcowe w poniedziałek, 23 października, będzie połączone z odczytaniem intencji nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio.

5. W naszej parafii rozpoczęło się Seminarium Odnowy Wiary w Duchu Świętym. Jest to forma dziesięciotygodniowych rekolekcji dla dorosłych – zarówno chcących pogłębić życie duchowe, jak i tych, którzy chcą dopiero rozpocząć żywą relację z Bogiem. Zapraszamy w środę, 25 października, o godz. 19.00.

6. W niedzielę, 29 października, będziemy gościli na Mszach Św. zespół wokalno – muzyczny z Torunia. Obecność muzyków związana jest ze zbiórką funduszy na nową protezę dla wokalistki zespołu Ewy Cienkowskiej, która straciła rękę w wyniku choroby nowotworowej. Zespół zagra na Mszach Św. o godzinie 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30.

7. We wtorek, 31 października, zapraszamy dzieci na Bal Wszystkich Świętych. Spotykanie na Rynku o godz. 16.30, następnie przejście do klasztoru (w razie deszczu spotykamy się w klasztorze). Zachęcamy, aby każde dziecko przebrało się za wybranego świętego. W klasztorze odbędzie się prezentacja świętych, zabawa i poczęstunek.

8. W środę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jest następujący: o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 18.00 w kościele, o godz. 10.00 w kaplicy w Dąbrówce, na cmentarzu parafialnym o godz. 13.30. Początek procesji przy Figurze Chrystusa Zmartwychwstałego /Harcówka/o godz. 13.00. Msza św. będzie sprawowana przy Mauzoleum ks. Piotra Wawrzyniaka.

9. Nasza parafia organizuje Kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać będą się przez sześć kolejnych niedziel, rozpoczęcie 5 listopada o godz. 16.00 w klasztorze. Organizowany Kurs dotyczy tych, którzy nie odbyli takiego przygotowania, nie mają poświadczenia ukończenia, są po szkole średniej i zawodowej. Przypominamy jednocześnie, że odbycie takiego kursu jest obowiązkowe przed zawarciem sakramentalnego małżeństwa.

10. Można jeszcze zamawiać wymienianki jednorazowe – druki do pobrania na stoliku. Prosimy je składać przy okazji składki, w zakrystii lub w biurze parafialnym. Bardzo prosimy, aby wymienianki całoroczne zgłaszać tylko w biurze parafialnym. Przypominamy, że wymienianki jednorazowe wyczytywane będą w dniach od 2 do 7 listopada przed wieczorną Mszą św., w połączeniu z modlitwą w intencji naszych bliskich zmarłych.

11. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na XXVI rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd w sobotę, 2 grudnia, o godz. 9.00 ze skweru Św. Wojciecha, koszt 30 zł od osoby, zapisy w zakrystii po Mszy Św.

Śp. Krystynę Klimczewską – wieczny odpoczynek…