XXVIII Niedziela Zwykła

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w inicjatywę ”Różaniec do Granic”, w której uczestniczyło w skali kraju ponad milion osób. Ufamy w duchowe owoce tego modlitewnego wydarzenia. Szczególne podziękowania składamy: Pani Irenie Baranowskiej i Parafialnemu Zespołowi CARITAS za organizację wyjazdu autokarowego do Gdańska, a także Paniom Zofii Duda, Zofii Kwiatkowskiej i Barbarze Kubskiej za modlitewną animację różańca.

2. Otrzymaliśmy Protokół powizytacyjny Księdza Biskupa Krzysztofa Wętkowskiego, który zostanie podany do wiadomości wspólnocie parafialnej w najbliższym czasie.

3. W ubiegłą niedzielę do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy 873,70 zł. Za złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziś zbieramy do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku.

5. W piątek, 20 października, przed liturgicznym wspomnieniem Św. Jana Pawła II, na mogileńskim rynku odbędą się uroczystości, które rozpoczną się o godz. 12.00. W ich trakcie montaż słowno–muzyczny zaprezentują uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. Serdecznie zapraszamy delegacje szkół, instytucji, organizacji pozarządowych i zakładów pracy do złożenia wiązanek kwiatów i zapalenia zniczy.

6. Spotkanie Grupy Modlitwy św. o. Pio w sobotę, 21 października, po wieczornej Mszy św. Zapraszamy serdecznie osoby zainteresowane osobą świętego Stygmatyka do włączenia się w działalność Grupy modlitwy. Nabożeństwo różańcowe w poniedziałek, 23 października, będzie połączone z odczytaniem intencji nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio.

7. W środę, 18 października, w naszej parafii rozpocznie się Seminarium Odnowy Wiary w Duchu Świętym. Jest to forma dziesięciotygodniowych rekolekcji dla dorosłych – zarówno chcących pogłębić życie duchowe, jak i tych, którzy chcą dopiero rozpocząć żywą relację z Bogiem. Zapraszamy w środę, 18 października, o godz. 19.00.

8. Przy wyjściu z kościoła można złożyć podpis popierający inicjatywę społeczną i ustawodawczą „Zatrzymaj Aborcję”, która ma wyeliminować z polskiego prawa punkt zezwalający na zabijanie dzieci z przyczyn eugenicznych. Przy podpisie należy podać numer PESEL.

9. Nasza parafia organizuje Kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać będą się przez sześć kolejnych niedziel, rozpoczęcie 5 listopada o godz. 16.00 w klasztorze. Organizowany Kurs dotyczy tych, którzy nie odbyli takiego przygotowania, nie mają poświadczenia ukończenia, są po szkole średniej i zawodowej. Przypominamy jednocześnie, że odbycie takiego kursu jest obowiązkowe przed zawarciem sakramentalnego małżeństwa.

10. Można jeszcze zamawiać wymienianki jednorazowe – druki do pobrania na stoliku. Prosimy je składać przy okazji składki, w zakrystii lub w biurze parafialnym. Bardzo prosimy, aby wymienianki całoroczne zgłaszać tylko w biurze parafialnym. Przypominamy, że wymienianki jednorazowe wyczytywane będą w dniach od 2 do 7 listopada przed wieczorną Mszą św., w połączeniu z modlitwą w intencji naszych bliskich zmarłych.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką, a także publikacje dotyczące osoby bł. Honorata Koźmińskiego.

Do wieczności Pan Bóg powołał:

Śp. Annę Michalczyk – wieczny odpoczynek…