XXVII Niedziela Zwykła

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w modlitewną inicjatywę „Iskra Miłosierdzia”, dnia 28 września o godz. 15.00 w wyznaczonych miejscach naszego miasta i okolicy. Dziękujemy również bardzo za zaangażowanie i uczestnictwo naszych parafian w klasztorze, w Dąbrówce i na cmentarzu podczas wizytacji kanonicznej Księdza Biskupa Krzysztofa Wętkowskiego: dzieciom, młodzieży i osobom starszym, a także przedstawicielom grup duszpasterskich. Dziękujemy bardzo Panu Mariuszowi Perlickiemu za ofiarowanie na rzecz kaplicy w Dąbrówce elektrycznych organów.

2. Zapraszamy dzisiaj do biblioteki parafialnej.

3. Przypominamy, nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.30.

4. Dziś obchodzimy XVII Dzień Papieski, zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla uzdolnionej młodzieży z ubogich środowisk.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z pierwszego i drugiego roku przygotowania w październiku wyjątkowo odbędzie się w drugi piątek miesiąca, czyli 13 października, o godz. 19.00. Na spotkanie zapraszamy również wszystkich parafian, którzy chcieliby uczestniczyć w czuwaniu.

6. W piątek, 13 października o godz. 20.00 z Fary wyruszy ostatnia w tym roku procesja fatimska połączona
    z modlitwą różańcową. Serdecznie zapraszamy.

7. W piętek, 13 października, przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapucyna. Rok 2016 i 2017 przeżywamy jako dziękczynienie za bł. Honorata Koźmińskiego w 100. rocznicę śmierci – 16 grudnia 2016r.
    O. Honorat Koźmiński beatyfikowany 16 października 1988r. jest założycielem licznych zgromadzeń zakonnych, został ogłoszony przez Papieża Jana Pawła II patronem zawierzenia i wytrwania. W dniach 14 -15 października nasza parafia będzie przyjmowała relikwie bł. Honorata umieszczone w metalowej trumience, na stałe przechowywanej w Sanktuarium Błogosławionego Kapucyna w Nowym Mieście nad Pilicą. Plan nawiedzenia relikwii bł. Honorata Koźmińskiego jest następujący:

Sobota, 14 października:

• 14.30 Przybycie relikwii do naszego kościoła

• 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i konferencja o życiu misji bł. Honorata w Kościele; konferencję wygłosi o. Szymon Janowski

• Indywidualne czuwanie przy relikwiach i okazja do spowiedzi sakramentalnej

• Poczęstunek w refektarzu klasztornym

• 17.30 Nabożeństwo październikowe

• 18.00 Eucharystia z okolicznościowym kazaniem, które wygłosi nasz współbrat o. Marek Skowroński Gwardian i Proboszcz z klasztoru w Olsztynie

• 19.15 – 20.30 Czuwanie przed Najświętszym sakramentem z bł. Honoratem Koźmińskim – prowadzi młodzież

Niedziela, 15 października:

• Eucharystie z kazaniem okolicznościowym według porządku Dnia Pańskiego.

• 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia z aktem zawierzenia bł. Honoratowi parafii św. Jana Apostoła
    i pożegnanie relikwii.

Serdecznie zapraszamy do czuwania i modlitwy powierzając swoje sprawy osobiste, rodzinne, zawodowe Patronowi zawierzenia i wytrwania. Program wywieszony jest w gablocie.

1. W dniach 13 – 15 października odbędą się u nas rekolekcje kapucyńskie dla kandydatów do zakonu
    i zainteresowanych kapucyńskim życiem. Zgłoszenia u br. Szymona Janowskiego tel. 797 907 131, lub na adres mailowy: kapucyni.pow@gmail.com. Plakat informacyjny wywieszony jest w gablocie przed kościołem.

2. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku.

3. Przy wyjściu z kościoła można złożyć podpis popierający inicjatywę ustawodawczą „Zatrzymaj Aborcję”, która ma wyeliminować z polskiego prawa punkt zezwalający na zabijanie dzieci z przyczyn eugenicznych. Przy podpisie należy podać numer PESEL.

4. Ogłoszenia Caritas: wyjazd na pielgrzymkę do Krakowa 14 października, o godz. 4.00. Autobus będzie podstawiony przy skwerze św. Wojciecha. Uczestników prosimy o dokonanie pełnej wpłaty. Biuro Caritas będzie dodatkowo czynne w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00 do 17.30.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty KOŚCIOŁA:

Julię Furdal