XXVI Niedziela Zwykła

1. W ubiegłą niedzielę do puszek na remont i uposażenie kościoła na Białorusi zebraliśmy 2848 zł. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie.
  2. Na cmentarzu należącym do naszej parafii i Parafii św. Jakuba został położony chodnik kostki brukowej w alei przed Figurą Chrystusa Zmartwychwstałego. Koszt inwestycji wyniósł 19650 zł i został sfinansowany z opłat pokładnego – funduszu remontowego naszych parafii.
  3. Dziś rozpoczyna się październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa i modlitwy w intencjach Kościoła, Ojczyzny, Wspólnoty Parafialnej i naszych osobistych.
  4. Dzień wizytacji, którą przeprowadzi Ks. Bp Krzysztof Wętkowski, w najbliższy wtorek, 3 października w wigilię Uroczystości św. Franciszka z Asyżu. Tego dnia serdecznie zapraszamy naszych parafian, Radę Duszpasterską i Ekonomiczną oraz Członków Wspólnot działających przy parafii. Porządek jest następujący:
  • 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa w intencji Pasterzy Kościoła i wspólnoty parafialnej, po której nastąpi prezentacja wspólnot duszpasterskich działających przy parafii.
  • 16.00 Kaplica w Dąbrówce, modlitwa z Księdzem Biskupem i błogosławieństwo.
  • 16.30 Kościół Klasztorny, spotkanie z Księdzem Biskupem dzieci, rodziców i matek spodziewających się dziecka – wspólna modlitwa, błogosławieństwo dzieci i różańców dzieci I komunijnych
  • 17.15 modlitwa za zmarłych na cmentarzu parafialnym przy Mauzoleum Księdza Piotra Wawrzyniaka.
  • 18.00 Eucharystia z Uroczystości św. Franciszka z Asyżu wraz z nabożeństwem Transitus – czyli wspomnienie śmierci św. Franciszka z Asyżu.

Bardzo prosimy parafian o obecność i zaangażowanie w przebieg wizytacji.

1. Wymiana tajemnic w najbliższą środę, 4 października, po wieczornej Mszy św. o 18.00.
  2. Zapraszamy do obejrzenia filmu „Fatima Ostatnia Tajemnica”. Jest to obraz hiszpańskich twórców na styku fabuły i dokumentu, przedstawiający przegląd zdarzeń, które wpłynęły na bieg historii ostatnich 100 lat. Projekcja filmu w Kinie „Wawrzyn” w Mogilnie 6-7 października o godz. 15.00, 8 października o godz. 11.00 i 15.00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa różańcowa w intencji o nowe powołania do służby Bożej.
  • Spowiedź w pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca od godz. 17.30.
  • W tym miesiącu terminy odwiedzin chorych wyjątkowo:
    • w piątek, 6 października, Sójcze Wzgórze od godz. 9.00, Żabno od godz. 14.00.
    • w sobotę, 7 października, od godz. 8.00 chorzy, których odwiedza o. Krzysztof Wyszyński.

W sobotę, 7 października wspominamy Matkę Bożą Różańcową. W tym dniu o godz. 17.30 modlitwą różańcową pragniemy objąć intencje inicjatywy „Różaniec do Granic”. Tego dnia Polacy zgromadzeni wzdłuż granicy naszej Ojczyzny modlą się o godz. 14.00 w intencji świata, Ojczyzny, Kościoła, rodzin, wspólnot i dla nas samych.  Oprócz wieczornego nabożeństwa zapraszamy do wspólnej modlitwy trzech części różańca do kościoła o godz. 14.00.

1. W przyszłą niedzielę, 8 października, obchodzimy XVII Dzień Papieski. W tym dniu zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla uzdolnionej młodzieży z ubogich środowisk.
  2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z pierwszego i drugiego roku przygotowania w październiku wyjątkowo odbędzie się w drugi piątek miesiąca, czyli 13 października o godz. 19.00. Na spotkanie zapraszamy również wszystkich parafian, którzy chcieliby uczestniczyć w czuwaniu.
  3. W dniach 13 – 15 października odbędą się u nas rekolekcje kapucyńskie dla kandydatów do zakonu i zainteresowanych kapucyńskim życiem. Zgłoszenia u br. Szymona Janowskiego tel. 797 907 131, lub na adres mailowy: kapucyni.pow@gmail.com. Plakat informacyjny wywieszony jest w gablocie przed kościołem.
  4. Można już zamawiać wymienianki jednorazowe – druki do pobrania na stoliku. Prosimy je składać przy okazji składki, w zakrystii lub w biurze parafialnym. Bardzo prosimy, aby wymienianki całoroczne zgłaszać tylko
    w biurze parafialnym. Przypominamy, że wymienianki jednorazowe wyczytywane będą w dniach od 2 do 7 listopada przed wieczorną Mszą św., w połączeniu z modlitwą w intencji naszych bliskich zmarłych.

W ramach ogólnopolskiej inicjatywy „Różaniec do granic”, parafialna Caritas organizuje wyjazd do Gdańska w sobotę 7 października; koszt 40 zł od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty KOŚCIOŁA:

Hannę Rachuba, Emmę Lasecką, Igę Romianowską, Juliana Markowskiego

W SAKRAMENCIE MAŁZEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:

Joanny Skiba i Mikołaja Roszaka