XXV Niedziela Zwykła

1. Dziś zbieramy do puszek na remont i uposażenie kościoła na Białorusi, w którym posługują bracia kapucyni.

2. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. zapraszamy na spotkanie w poniedziałek, 25 września. Rozpocznie się ono Mszą Św. o godz. 18.00.

3. Nowennę przed Uroczystością ku czci św. Franciszka z Asyżu rozpoczniemy w poniedziałek, 25 września. Nauki o tematyce franciszkańskiej podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

4. Zbliża się rocznica beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny Kowalskiej. Pragniemy włączyć się do wspólnoty modlitwy „Iskra Miłosierdzia” odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 na placach i skrzyżowaniach naszych miast, miasteczek i wsi. Dołączamy w ten sposób do modlitwy tysięcy ludzi na całym świecie. Serdecznie zapraszamy naszych parafian, mieszkańców Mogilna i okolic do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia w czwartek, 28 września, o godz. 15.00 w następujących miejscach:

• Figura Matki Bożej przy ulicy Witosa, modlitwę poprowadzi br. Jarosław Rajski,

• Rynek przy Pomniku Jana Pawła II, modlitwę poprowadzi o. Proboszcz,

• Żabno przy krzyżu, modlitwę poprowadzi Pani Wiktoria Matelska,

• Przy figurze Jezusa Frasobliwego na Świerkówcu, modlitwę poprowadzi Pani Ewa Śniegowska,

• Dąbrówka przy krzyżu obok kaplicy, modlitwę poprowadzi Pani Maria Czerwińska.

Będziemy modlili się w następujących intencjach:

• za kapłanów by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie,

• pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót Uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów,

• za prezydenta Polski i rządzących w naszej Ojczyźnie,

• za nasze kraje, miasta, wsie nasze rodziny i nas samych.

1. Młodzież klas siódmych i starszych, którzy nie byli bierzmowani, a chcą przystąpić do tego sakramentu, zapraszamy wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie w piątek, 29 września, na godz. 19.00.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa i modlitwy w intencjach Kościoła, Ojczyzny, Wspólnoty Parafialnej i naszych osobistych.

3. W tym roku w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna. Dzień wizytacji, którą przeprowadzi Ks. Bp Krzysztof Wętkowski, zaplanowany jest 3 października w wigilię Uroczystości św. Franciszka z Asyżu. Tego dnia serdecznie zapraszamy naszych parafian, Radę Duszpasterską i Ekonomiczną oraz Członków Wspólnot działających przy parafii. Porządek jest następujący:

• 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa w intencji Pasterzy Kościoła.

• 16.00 Kaplica w Dąbrówce, modlitwa z Księdzem Biskupem i błogosławieństwo.

• 16.30 Kościół Klasztorny, spotkanie z Księdzem Biskupem dzieci, rodziców i matek spodziewających się dziecka – wspólna modlitwa, błogosławieństwo dzieci i różańców dzieci I komunijnych

• 17.15 modlitwa za zmarłych na cmentarzu parafialnym przy Mauzoleum Księdza Piotra Wawrzyniaka.

• 18.00 Eucharystia z Uroczystości św. Franciszka z Asyżu wraz z nabożeństwem Transitus – czyli wspomnienie śmierci św. Franciszka z Asyżu.

Bardzo prosimy parafian o obecność i zaangażowanie w przebieg wizytacji. Spotkanie odpowiedzialnych za wspólnoty przyparafialne w środę, 27 września, po wieczornej Mszy św.; proszę o przybycie odpowiedzialnych z Kościoła Domowego, Parafialnego Zespołu Caritas, Grupy O. Pio, Żywego Różańca, Koła Przyjaciół Radia Maryja, ECS Wojciech – Adalbert, Odnowy w Duchu Świętym, AA Franciszek, Liturgicznej Służby Ołtarza, Ruchu Światło – Życie i Skautów Europy.

• Wyjazd na wycieczkę do Pragi w piątek, 29 września, o godz. 4.00. Autobus będzie podstawiony przy skwerze św. Wojciecha (prosimy o zabranie dowodów tożsamości).

• W dniach  14-15 października, Parafialna Caritas organizuje wycieczkę do Krakowa. Koszt 210 zł. od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii.

Śp. Mariana Rząd i Śp. Marię Jarmuł – wieczny odpoczynek…