XXIV Niedziela Zwykła

1. W ubiegłą niedzielę do puszek na cele parafialne związane z podejmowanymi w tym roku pracami remontami w kościele zebraliśmy 1360 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Przypominamy, iż w związku z remontem, wyłączone są dla zwiedzających podziemia kościoła.

2. Dziś po Mszy Św. zapraszamy do Biblioteki Parafialnej.
  3. Serdecznie zapraszamy na XIV Wieczór Muzyki i Poezji pt. „Afirmacja Życia”, który odbędzie się w piątek, 22 września o godz. 19.00 w klasztorze. Wydarzenie to wpisuje się w obchody Dni Benedyktyńskich. Wśród wykonawców między innymi: Małgorzata Żurańska – Wilkowska śpiew; Marek Wolski i Lidia Papis recytacja, Mateusz Gruszkowski perkusja, Paweł Urowski kontrabas, Stanisław Majewski fortepian.

4. W sobotę, 23 września, zapraszamy wszystkich czcicieli O. Pio na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Prosimy o składanie intencji w skarbonie pod figurą O. Pio.

5. W przyszłą niedzielę na Mszach Św. kazania głosić będzie nasz współbrat z Białorusi o. Jerzy Kotowicz. Jego obecność związana jest również ze zbiórką do puszek na budowę kościoła obsługiwanego przez braci kapucynów.

6. Zapraszamy chłopców do grona ministrantów. To wyjątkowa służba Panu Bogu. Prosimy rodziców, aby umożliwili synom dołączenie do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zbiórki w każdą sobotę o godz. 9.00. Więcej informacji u o. Piotra.

7. W tym roku w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna. Dzień wizytacji, którą przeprowadzi Ks. Bp Krzysztof Wętkowski, zaplanowany jest 3 października w wigilię Uroczystości św. Franciszka z Asyżu; zwieńczeniem będzie Eucharystia sprawowana tego dnia o godz. 18.00.

8. Rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. zapraszamy na spotkanie w poniedziałek, 25 września. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00

9. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania z drugich klas gimnazjum, zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek, 22 września, na godz. 19.00 (w klasztorze).

10. Młodzież klas siódmych i starszych, którzy nie byli bierzmowani, a chcą przystąpić do tego sakramentu, zapraszamy wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie w piątek, 29 września, na godz. 19.00.

• W sobotę, 23 września, wyjazd dzieci i młodzieży do Biskupina na XXIII Festyn Archeologiczny. Autobus będzie podstawiony przy skwerze św. Wojciecha o godz. 9.00. Zapisy w zakrystii lub w biurze Caritas.

• W dniach od 29 września do 1 października, Parafialna Caritas organizuje wycieczkę do Pragi przez Lubiąż, Jawor, Szklarską Porębę, Bolków, Trzebnicę, Milicz. Koszt 360 zł. Od osoby.  Kwota ta, obejmuje przejazd, ubezpieczenie, śniadania i obiadokolacje, Noclegi i bilety wstępu. Zapisy i przedpłata w wysokości 50 zł, w zakrystii po każdej Mszy św.

• W dniach  14-15 października Parafialna Caritas organizuje wycieczkę do Krakowa. W programie m.in. sanktuaria Ecce Homo i Na Skałce, Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, Wawel, Stare Miasto, Kazimierz żydowski i polski. Koszt 210 zł. od osoby.  Kwota ta, obejmuje przejazd, ubezpieczenie, śniadanie i obiadokolację,  nocleg i bilety wstępu. Zapisy i przedpłata w wysokości 50 zł, w zakrystii po każdej Mszy św.

1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką oraz kalendarz na 2018 rok z przepisami z ziół na zdrowie w cenie 9 zł.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty KOŚCIOŁA:

Jana i Bernarda Pawlaków, Agatę Lasecką, Marię Barczak, Nikolę Dworek i Franciszka Zawieruchę

W SAKRAMENCIE MAŁZEŃSTWA POBŁOGOSŁAWIONA ZOSTAŁA MIŁOŚĆ:

Pauliny Stochaj i Dawida Grosickiego

Śp. Jana Kubiaka – wieczny odpoczynek…