XXIII Niedziela Zwykła

1. Dziś zbiórka do puszek na cele parafialne związane z podejmowanymi w tym roku pracami remontami w kościele. W związku z remontem, wyłączone są dla zwiedzających podziemia kościoła.

2. Informujemy, że rozpoczyna działalność grupa Wilczków. Jest to najmłodsza gałąź Skautów Europy, przeznaczona dla chłopców w wieku 9-12 lat. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców. Spotkanie informacyjne z rodzicami odbędzie się dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00.

3. Dziś na godz. 16.00 Caritas zaprasza do klasztoru na koncert piosenek Wioletty Villas. Wystąpią artyści Teatru Wielkiego w Poznaniu. Wstęp wolny.

4. Dyżur porad prawnych w poniedziałek, 11 września, po wieczornej Mszy św.

5. W środę, 13 września, o godz. 20.00 z Fary wyruszy procesja fatimska połączona z modlitwą różańcową. Serdecznie zapraszamy.

6. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w czwartek, 14 września, o godz. 19.00.

7. Zapraszamy chłopców do grona ministrantów. To wyjątkowa służba Panu Bogu. Prosimy rodziców, aby umożliwili synom dołączenie do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zbiórki w każdą sobotę o godz. 9.00. Więcej informacji w zakrystii.

8. Zapraszamy serdecznie na spotkanie tegorocznych pielgrzymów naszej Grupy Franciszkańskiej, a także wszystkich, którzy pielgrzymowali wcześniej w błękitno-żółto-zielonej i tych, którzy są z tymi grupami jakkolwiek związani. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w intencji dobrodziejów naszej grupy – w sobotę, 16 września, o godz. 16.30.

9. W niedzielę, 17 września, po Mszach Św. zapraszamy do Biblioteki Parafialnej.

10. W tym roku w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna. Dzień wizytacji, którą przeprowadzi Ks. Bp Krzysztof Wętkowski, zaplanowany jest 3 października w godzinach popołudniowych; zwieńczeniem będzie Eucharystia sprawowana tego dnia o godz. 18.00.

11. Z racji na trwające prace remontowe w kościele i podziemiach, termin Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu zostanie przesunięty z dnia 12 września na 14-15 października; w tym czasie nasza parafia będzie przyjmowała relikwie bł. Honorata Koźmińskiego – kapucyna, w ramach dziękczynienia przeżywanego w naszej Prowincji zakonnej w 100. rocznicę urodzin błogosławionego współbrata.

12. W dniach 17 – 24 luty 2018r. Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej organizuje pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej. Koszt pielgrzymki 3600 zł + 50 USD. Zgłoszenia do 15 października. Więcej informacji na stronie internetowej www.caritas.gniezno.pl.

• W dniach od 29 września do 1 października, Parafialna Caritas organizuje wycieczkę do Pragi przez Lubiąż, Jawor, Szklarską Porębę, Bolków, Trzebnicę, Milicz. Koszt 360 zł. Od osoby.  Kwota ta, obejmuje przejazd, ubezpieczenie, śniadania i obiadokolacje, Noclegi i bilety wstępu. Zapisy i przedpłata w wysokości 50 zł, w zakrystii po każdej Mszy św.

• W dniach  14-15 października Parafialna Caritas organizuje wycieczkę do Krakowa. W programie m.in. sanktuaria Ecce Homo i Na Skałce, Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, Wawel, Stare Miasto, Kazimierz żydowski i polski. Koszt 210 zł. od osoby.  Kwota ta, obejmuje przejazd, ubezpieczenie, śniadanie i obiadokolację,  nocleg i bilety wstępu. Zapisy i przedpłata w wysokości 50 zł, w zakrystii po każdej Mszy św.

Przez Chrzest św. włączyliśmy do wspólnoty KOŚCIOŁA:

Szymona Bartza i Kubę Górczyńskiego