XXII Niedziela Zwykła

1. W ubiegłą niedzielę do puszek na rzecz klasztoru Sióstr Karmelitanek Bosych w Gnieźnie zebraliśmy 1346 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dziś przypadają imieniny o. Grzegorza Sucheńskiego. Msza Św. w intencji Solenizanta o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  3. W poniedziałek, 4 września, Msze Św. w klasztorze na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej nr 1 o godz. 8.00, dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 o godz. 9.00, podczas Mszy Św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, spowiedź w tym dniu o godz. 17.30 oraz nabożeństwo i modlitwa w intencji o nowe powołania po Mszy Św. wieczornej.
  5. W piątek, 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w tym dniu na Mszach Św. dokonamy Aktu poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi naszej parafii, zgodnie z postanowieniem Kościoła. Serdecznie zapraszamy do udziału w Mszy Św.
  6. Dożynki Parafialne w przyszłą niedzielę 10 września, podczas Mszy Św. o godz. 12.30 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Prosimy poszczególne wioski naszej Parafii o przygotowanie wieńców dożynkowych i koszy z plonami ziemi. Po Mszy Św. dożynkowej zapraszamy na krużganki klasztorne do kawiarenki.
  7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele parafialne związane z podejmowanymi w tym roku pracami remontami w kościele.
  8. Informujemy, że rozpoczyna działalność grupa Wilczków. Jest to najmłodsza gałąź Skautów Europy, przeznaczona dla chłopców w wieku 9-12 lat. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców. Spotkanie informacyjne z rodzicami odbędzie się w przyszłą niedzielę 10 września, po Mszy Św. o godz. 11.00.
  9. Informujemy, że Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej rozpoczyna kolejny rok swojej działalności – dnia 16 września w sobotę o godz. 9.00 w gmachu Konwiktu przy Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie, ul. Seminaryjna 2A. Szkoła ta kształci przyszłych organistów. Kandydat powinien posiadać podstawy gry na pianinie. Więcej informacji oraz kontakt zamieszczone są w gablocie przy kościele.
  • W sobotę 9 września Parafialna Caritas organizuje wyjazd dla dzieci do Malborka. Odbywa się on w ramach akcji Wakacyjny Wyjazd za grosz. Pierwszeństwo mają dzieci nieuleczalnie chore i z rodzin ubogich. Szczegóły można uzyskać w biurze Caritas, w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy Św.
  • W niedzielę 10 września na godz. 16.00 Caritas zaprasza do klasztoru na koncert piosenek Wioletty Villas. Wystąpią artyści Teatru Wielkiego w Poznaniu. Wstęp wolny.

Pozostałe ogłoszenia Caritas znajdują się na stronie internetowej Parafii.